| RevolutionX a întrebat:

Acum ceva timp in urma am vorbit cu o fata de la mine din localitate.Mie imi placea de ea,cred ca si ei,adica nu am fost niciodata "oficial" cu ea sa zic asa, dar ne comportam ca 2 iubiti,gen ne sarutam,vorbeam in fiecare zi, ne vedeam etc.Totul a mers binisor pana am aflat ca ea deja vorbea cu altul.Nu am mai vorbit cu ea multe luni de zile.Am rupt orice legatura cu ea,nu avea cum sa dea de mine.A mai incercat ea prin diferite modalitati sa vorbeasca cu mine,dar de fiecare data i-am dat de inteles ca intre noi nu mai poate fi nici acel simplu "buna".La inceputul verii,fiind vacanta mai ieseam pe afara si tot dadeam de ea.Ori de cate ori treceam ba pe jos ba cu masina o vedeam ca tinea privirea numai pe mine.Bun,pana la urma ma impac cu ea ca si prieteni, i-am zis ca o iert si ca nu-i port pica pentru felul in care s-a purtat.Am inceput sa vorbim si mi-a zis ca are prieten,si ca ii pare rau ca s-a purtat asa cu mine si ca daca o iertam mai devreme poate era ceva intre noi,ca ii sunt simpatic si ca a aparut baiatul cu care e si ca se intelege bine cu el, etc.Chiar imi aduc aminte ca a zis "x e prietenul meu...nu te superi nu?" adica de ce ar zice asta atata timp cat suntem prieteni.Acum de cand m-am impacat cu ea ea cea care se tot baga in seama cu mine..sa zicem la un interval de 1-2 zile.Care credeti ca ar fi motivul pentru care se tot baga in seama asa mereu, tinand cont ca are prieten?

Răspuns Câştigător
| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut! Nu vreau sa fiu ironic, insa cred ca in mintea ei tu esti roata de rezerva, cat a fost cu tine probabil ca s-a simtit foarte bine, ea stie ca a gresit atunci cand era cu tine si mai era cu X, din punct de vedere moral e frumos ca a incercat sa se reinprieteneasca cu tine si sa iti ceara iertare. Chiar imi aduc aminte ca a zis "x e prietenul meu...nu te superi nu?" In acel moment ea a crezut ca poate ca iti mai place de ea si ca vrei sa fi din nou cu ea, daca sunteti doar prieteni nu ar fi avut aceasta replica. Acum poate ca incearca sa se apropie de tine ca in caz ca acel iubit " se va duce" tu vei redeveni iubitul ei.Si ca daca o iertam mai devreme poate era ceva intre noi, Aici ea arata ca a asteptat un timp sperand ca te vei reantoarce la ea si a dat de inteles ca nici acum nu ar fi asa tarziu doar ca acum problema este actualul X.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va vrea pe amandoi. Realizezi de cine ai dat...

| BlackCat13 a răspuns:

Poate ca va place pe amandoi, dar nu vrea sa recunoasca, ca i se pare mai interesant celalalt si nu vrea sa te piarda.

| MrBinGO a răspuns:

Sa discute.
Încă puteți fi prieteni cu benefecii cred laughing

| bilaboss1 a răspuns:

Tot mai are gânduri la tine ia se bazeaza daca se ceartă cu prietenul sa te aibă pe tine ca rezerva nu iti dai si tu seama asa tantalau esti.Eu zic sa iti iei gândul fratioare nu-i de tine fata asta daca ti a facut asa ceva.

| cetateandezgustat a răspuns:

Fetele adora sa fie bagate in seama. Facebook-ul iti poate confirma acest lucru. Probabil vrea sa o bai in seama si sa-ti dea din nou cu flit, cum a mai facut-o. Nu-i da aceasta satisfactie.