| anonim_4396 a întrebat:

Acum sunt mai vesel, pentru ca nu ma gandesc la ceea ce tocmai s-a intamplat, si sper sa ma puteti ajuta sa rezolv problema. Deci, cam asa s-a intamplat:

Am vorbit cu un prieten (As putea sa il consider CEL MAI BUN prieten, care mi-a fost mereu alaturi) ca nu ma mai bag intre el si fata pe care o place (Eu stiu ca fata aceea ii e draga, dar eu chiar o iubesc) Si lol. straight face A fost o gluma. Iar el acum s-a suparat pe mine rau straight face Acum nu stiu daca si el glumeste, cred ca mi-a dat si ignor la mess, si a iesit fara sa zica nimic. Doar ca i-am spus fetei ce s-a intamplat, si ca nu o voi mai deranja niciodata (Pentru ca mai faceam glume din astea, si se mai supara, dar pana la urma ne impacam. Apropo, suntem doar prieteni, iar acel prieten de-al meu ma cam ajuta sa ma apropii de ea). Iar ea nu a zis nimic... Am asteptat sa zica ceva, dar degeaba. Apoi am plecat. Si acum. Nu stiu, nu ma simt asa de bine, EVIT foarte mult sa nu ma gandesc la asta pentru ca ma doare rau de tot si negandindu-ma ca s-ar putea sa imi pierd cel mai bun prieten, si persoana iubita.

As vrea sa ma ajutati daca puteti, pentru ca mi-am cerut scuze si de la baiat, si imi tot spunea ca nu mai are ce vorbi cu mine, iar fata pe care o iubesc nu a zis nimic, si vreau sa rezolv problema sad Rog seriozitate... Care din idei merge, ii dau funda si vot sad. Va rog mult sa ma ajutati. Poate nu vi se pare o problema prea mare, dar pentru mine e important. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DiCaprio66 a răspuns:

Salut. Stiu prin ce treci am fost in aceeasi situatie. Dar intr-un final am rezolvat. Spun sa ii spui raspicat ce s-a intamplat, detaliat si la cat de buni prieteni spui ca erati o sa citeasca ce-ai zis. Dupa o sa se lumineze. Spune-i ca iesiti la un suc pentru a sarbatorii impacarea. O chemi si pe fata respectiva iar daca ea vrea sa vina ii lasi singuri la final. El o sa-ti multumeasca si va ve-ti impaca. Iar cu fata daca este nepasatoare las-o sa plece nu merita efortul de a fii iubita. Sper ca te-am ajutat. BAFTA!

4 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Salut.
Pai amundoi o placeti. Deci duceti-va la fata si intrebati-o pe care place mai mult. Nu merita sa te lasi de fata care iti place. Sunteti prieteni dar asta nu e motiv de suparare. Acum daca fata va alege pe unul dintr-e voi atunci va fi stabilit. Spune-i ca si tu o placi si el si trebuie sa aleaga. Cel mai bun o ia si gata.

Succes!

| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

Eu zic sa te intalnesti cu el.Sa ii ceri scuze si ii vei da motive si multe alte lucruri vei vorbi cu el.Sunt sigur ca va veti impaca.
Dupa ce va impacati, fa-i o surpriza.
Adica:Leaga-l la ochi si du-o la fata!
Asa totul se va rezolva si cred ca vei fi fericit! Iti urez cel mai mare noroc si multa bafta la a-ti recapata prietenul
happy!

| jmarley a răspuns:

Daca se cearta cu tine pentru o fata eu zic sa nu il mai bagi in seama.Nu merita

| FlyFarAway a răspuns:

Eu una cred ca trebuie sa incerci sa vorbesti deschis cu baiatul respectiv si sa ii spui ca il consideri cel mai bun prieten al tau si ca nu ai face niciodata nimic sa il ranesti. Daca el chiar iti e prieten va intelege ca si tu ai ceva cu acea fata si va avea incredere in tine. Doar da-le putin timp amandurora si fi alaturi de ei daca au nevoie de ceva, arata-le ca se pot baza pe tine si ca le esti prieten. happy