| RalukaMaryia a întrebat:

Am 19 ani, sunt clasa a 12 (am fost data la scoala la 8 ani ai 4 luni) si m-am indragostit pur si simplu de profesorul de Muzica, care are 21 de ani.Este profesor din septembrie anul acesta.Faza este ca,cred ca si lui ii place de mine. Vorbim ca si cum am fi colegi,radem glumim si se uita la mine, na cum sa va spun.Mi-a spus de mai multe ori ca sunt frumoasa si eu i-am multumit.Nu e "golan" e cuminte, inteligent a inceput facultatea la 17 ani. Vreau sa imi spuneti daca i-ar putea place de mine si daca am putea fi impreuna, na e doar 2 ani diferenta intre noi.

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Cred ca totusi sunt mai mult de 2 ani intre voi, nu prea vad eu profesor la 21 de ani, poate doar suplinitor. Trecand de partea asta...

I-ar putea place de tine? Da. Ati putea fi impreuna? Da. Ar fi o idee buna acum? Cu siguranta nu. Dupa ce termini liceul si nu va mai fi profesorul tau, nu ar mai fi nicio problema.

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Tu ELEVA, el PROFESOR NU deloc bine! Ati putea avea probleme amandoi, e imposibil sa nu se afle de relatia vostra!
Termina scoala si NU vor fi probleme!

| R0R0 a răspuns:

Ce frumos!
Eu zic ca i-ar putea place de tine. Aveti sanse sa fiti impreuna. (desigur daca profitati de ele)
Iubiti-va mult! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca el are 21 de ani si mai ales ca a inceput facultatea la 17 ani.
Dar oricum nu este indicat, ba chiar este interzis o legatura amoroasa intre profesor si elev.
Daca nu rezistati unul fara altul, atunci asteapta pana termini liceul si pe urma decideti daca va cuplati sau nu.

| MorganaM a răspuns:

Ooo, m ise pare foarte dragut! Si e foarte tanar si la locul lui, din cate spui tu.
Chiar ar fi superba relatia voastra. Stiu ca am o verisoara la facultate care imi spunea ca are un profesor peste 30 de ani, care e casatorit cu o studenta, care e abia acum in anul 4. Deci, cred ca e o diferenta undeva la 10 ani intre ei.
Intre voi sunt 2 ani, e ca si cum in a 10-a ai fi fost cu unul de a 12-a. E chiar perfecta diferenta de varsta, dar ma mir cum de e asa de tanar!

| Ihvnnm a răspuns:

De ce nu? Diferenta de varsta nu e mare, însă poate e mai bine sa termini scoala si pe urma. Nu stiu cat e de potrivita o relatie amoroasa intre profesor si elev. Dar cum a început facultatea la 17 ani? Esti sigura ca are 21?

| RalukaMaryia explică:

Face 22 de ani in Februarie.Este primul lui an ca profesor.

| RalukaMaryia explică:

A inceput facultatea la aproximativ 17 ani pentru că mi-a spus ca a fost dat de la 6 ani la scoala.