| BuBu567 a întrebat:

Salut Tpu..Am nevoie de mare ajutor.Parintii mei au divortat iar eu m-am mutat cu mama, mai exact dupa divort mama si-a gasit pe cineva.Pana acum eu petreceam foarte mult timp cu mama.Nu era moment in care sa nu vorbim, sa radem..etc.Acum simt ca mama ii da mai multa atentie acelui om..si mereu trebuie sa faca cum e bine pt el. Zica ca trebuie sa fim o familie..ma deranjeaza cand ii vad ca rad impreuna, sa i-au in brate..ma simt pe dinafara..mai ales ca eu si mama nu mai petrecem timp singure deloc..Am nevoie de sfaturile voastre va rog.Am discutat si cu mama si mi-a zis sa o inteleg deoarece acum suntem o familie si trebuie sa ne intelegem toti 3. Mi-a zis ca acel om o iubeste foarte mult si de aceea este asa afectuos fata de ea si atent cu ea... Sfaturi va rog..de cum pot depasi situatia asta..cum sa ma comport...ce sa fac.app am 14 ani..si nu a fost usor sa accept divortul parintilor mai ales ca acum nu ma vad cu tata ..deoarece a inceput sa ma ignore.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cand o sa ai un iubit o sa stai mai mult cu el sau cu mama ta? E normal.

| SARKAN a răspuns:

In primul rand la tine e vb de gelozie.1 la mana esti geloasa ca mama ta are pe cineva cu care petrece mai mult decat cu tine 2 la mana esti geloasa ca acest barbat i-a luat locul tatalui in viata voastra cotidiana.Si eu am tata vitreg si e om super.trebuie sa ii oferi in primul rand o sansa lui sa vezi daca e un om bun cu mama ta si cu tine daca are grija de ea si de tine.in ultimul rand trebuie sa te gandesti si pe viitor vei creste tu nu vei mai fi acasa poate te duci la facultate in alt oras poate te muti din cauza serviciului pe care il vei avea poate poate poate cine stie unde te duce viata.crezi ca ei ii va fi usor sa ramana singura? sa nu mai aiba pe nimeni care sa ii fie alaturi.tu nu trebuie sa fii egoista trebuie sa dai dovada de maturitate si intelegere fata de ea. sper sa te ajute

| Andreyna4 a răspuns:

Buna. Eu zic totusi sa mai vorbesti cu ea despre asta, sa mai insisti pe subiectul acesta, numai impreuna, toti 3, puteti rezolva totul. App, tatal vitreg se comporta bine cu tine, te trateaza ca pe fiica lui? Astept sa-mi raspunzi. Bafta happy