| 123456789qwertuiop a întrebat:

Salut Tpu.Am o intrebare.Deci eu am prietenii prin toata scoala ..si la o clasa ma duc mai mereu (sunt foarte de treaba), sunt nu cu mult mai mici decat mine.Acolo e o fata care vrea sa fie mereu in centrul atentiei si un baiat pe nume Alex o place si ea din cate am auzit il foloseste.adica il raneste. Fata respectiva place pe un alt baiat Robert..Si eu sunt prietena cu ambii.Am aflat de la colegii lor ca Alex ma place.Si in ultima perioada m-am imprietenit mai bine cu Robert.Intr.o zi am mers in drum spre casa cu Robert (stam pe aceeasi strada,un fel de vecini ),era prima data cand mergeam cu Robert spre casa, si pe drum fata aia tipa la mine:Ce?! Il placi pe Robert? Vrei sa mi-l furi!. Urmatoarea zi stateam de vorba cu cea mai buna prietena a fetei respective si am imbratisat-o ca era ziua ei de nastere....Si fata aia care e innebunita dupa Robert a inceput sa zica ca incep sa ii fur si prietenele.Nu stiu ce sa fac.Alex ma place, dar o place si pe ea.Ea crede ca il fur pe Robert.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Sa fii cu Alex.
Lasa-i-l pe Robert ei

| 123456789qwertuiop explică (pentru R0R0):

Mersi de sfat! laughing) Stii care-i problema? Simt ca Alex ma place, dar nu recunoaste laughing

| 123456789qwertuiop explică (pentru R0R0):

Mersi laughing Dar Alex nu recunoaste ca ma place. laughing

| R0R0 a răspuns (pentru 123456789qwertuiop):

Da-i si tu semne ca il placi si asteapta sa recunoasca laughing
ce timid laughing

| R0R0 a răspuns (pentru 123456789qwertuiop):

Dar tu il placi pe Robert?

| 123456789qwertuiop explică (pentru R0R0):

Nu si nici el nu ma place laughing

| R0R0 a răspuns (pentru 123456789qwertuiop):

Apoi mergi spre Alex laughing

| 123456789qwertuiop explică (pentru R0R0):

laughing

9 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai ii explici situatia. Si in plus mai bine nu te mai bagi pe alte clase.

| 123456789qwertuiop explică (pentru dragosbogdan001):

Pai da, dar ii cunosc de mult pe ei laughing) asa ca..mereu le-am fost alaturi