| xBlueEyes a întrebat:

Am o intrebare mai,, sensibila", mama mea are un amant de care nu stie tatal meu, doar eu stiu. Ea nu stie ca eu stiu de el(suna cam ciudatlaughing ). Daca i-as spune tatalui meu de el s-ar desparti mama si tata? Ei doi vorbesc zilnic pe mess si in fiecare dimineata, el o duce la servici, si tata nu stie pentru ca el pleaca mai de dimineata la serviciu. Ce sa fac? Ajutati-ma! dau funda+vot!

29 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu adevarul va iesi la iveala.Frumos este ca mama ta sa ia o decizie!

| mgtow a răspuns:

Spune-i tatalui tau aceasta intamplare doar tie nu ti-ar place sa ai nevasta si ca fiitu sa nu iti spuna ca ai fost inselat nu-i asa? Chiar daca baga divort tu poti sa ii vizitezi din cand in cand.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Mai flacau, baga-ti capul intre urechi si prefa-te sa nu vezi nimic, esti mult prea mic sa te bagi in probleme de adulti, plus ca realmente, nu e problema ta.

| onasis1961 a răspuns:

Draga Theo, nu stiu cati ani ai! Daca esti mai mare de 14, incearca suptil sa-i spui mamei tale ca stii de relatia ei, si ar fi bine sa inceteze pana nu afla tatal tau.Asa salvezi o familie! Daca mama continua cu concubinul,nu mai e nimic de facut,inseamna ca in acea familie nu mai este iubire! Dar, daca este asa, tu trebuie obligatoriu sa o convingi pe mama sa incheie casatoria pana nu afla tatal tau, daca nu, poate o prinde si poate iesii foarte rau! Vezi la stiri numai chestii de astea.Imi pare rau de tine.Multa Bafta!

| Paulla a răspuns:

@oO0Theo0Oo Doar pentru simplu fapt ca il intreba "cum ramane cu pupicul?" nu inseamna ca e amantul ei. Poate era vorba despre un sarut pe obraz(nici eu nu ma cred...). Nu poti sa o acuzi ca ar avea un amant doar pe atata tot, poate a fost doar o gluma. Unii din prietenii mei se saruta in toata regula fara a avea legaturi mai mult decat amicale. Dar asta sunt doar "fite de copii" cum spune fratele meu. Mama ta este cel mai probabil o femeie in toata firea, iar o femeie in toate firea nu are "fite de copii".
La 12 ani esti destul de mare incat sa cantaresti problema si sa stii cand e cazul sa intervii.
Pana nu aflii daca s-a culcat cu tipul respectiv, nu cred ca ar trebui sa intervii. Faptul ca flirtat cu el nu e asa de grav.
Eu iti sugerez sa mai astepti, sa vezi daca s-a intamplat/se intampla ceva mai mult de atat.
Si imi pare rau pentru tine, e urat sa fii prins la mijloc.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Eu m-as juca cu ea cum as vrea eu laughing
parerea mea
nu-i spune tatalui daca ti mortis sa ii desparti pe mama ta si "prietenul ei"santajeaz-o si spune-i ca daca nu se desparte de el o sa ii spui tatalui tau

| ღNameღ a răspuns:

Spune-i mamei tale ca stii daca nu vrei un divort instant la conserva.
Zii ca greseste si ca e un mare pacat,nu uita sa nu ii spui tatalui tau,dar, ia vezi ca poate te inseli si te pomenesti ca e un coleg de serviciu,...ok ok, sa presupunem ca ai dreptate avand in vedere ca ai dovezi. Spune-i doar ca greseste si ca daca nu se opreste ii spui tatalui tau

| Hombre a răspuns:

Sa taci. Toti cei care la-ti indrumat/o sa-i spuna tatalui sunteti mari dobitoci si va bagati ca musca-n curu' calului, idiotilor.

| ema69 a răspuns:

Situatia este destul de aiurea si se poate inrautati si mai mult, crede-ma. Sfatul meu este sa stai de vorba cu mama ta si sa vezi ce are de gand. Poate reusesti sa o faci sa se gandeasca si sa ia o decizie.Incearca sa nu te certi cu ea sau sa ii reprosezi, doar sa discutati cat mai normal posibil. SPER SA FIE TOTUL OK.

| andreeaaa1 a răspuns:

Cu toate ca nu iti doresti ca parintii tai sa se desparta mai bine a'r trebui sa ii spui mamei tale ca tu stii de acel amant si ca nu ai vrea sa se destrame familia. Poate reusesti sa o convingi.cred ca cel mai bine ar fi sa vorbiti toti 3[mama ta, tatal tau si tu].Iar daca parintii vor ajunge la decizia sa se desparta... poate asa cred ei ca e mai bine pentru ei in niciun caz pentru tine.Nu e bine ca tatal tau sa stea in minciuna, nu e bine nici pentru tine poate daca tatal tau va afla isi va reface viata si el, iar tu vei ramane la unul dintre parinti.Dar sa luam si cazul bun:poate daca ve'ti vorbi mama ta va renunta la amantul ei.Dar nimeni nu poate asigura chestia asta. Daca intr-adevar va iubeste ar face asta.
Multa bafta!

| nikol a răspuns:

Vorbeste cu mama ta spune-i ca stii despre aventura ei si ca nu esti de acord. Spune-i sa se desparta de el ca nu vrei ca familia sa se destrame din cauza ei.Si tatalui tau batei apropo sa fie cat mai dulce cu mama ta ca ea sa il lese pe amant ca daca se poarta tatal tau mai bine cu ea sunt sanse ca ea sa se desparta de amant daca vede ca tatal tau e mai atent cu ea.Sa ii mai ea ceva flori ceva un cadouas sa o recastige ca oricum mama ta tot la el va ajunge ca doar nu isi va lasa familia pentru un necunoscut.Majoritatea oamenilor au amanti/e pentru ca partenerul nu o mai baga in seama nu mai e dulce cu celalalt.Ea cauta la altul ce nu gaseste la tatal tau poate tatal tau sa dinstantat de mama ta din cauza muncii oboselii.Cel mai bine ca mama si tatal tau sa petreaca mult timp singuri dupa ce vin de la munca amandoi lasa-i singuri in casa doar ei doi si spune-i ca vin peste cateva ore inapoi poate au nevoie si ei de putin spatiu pentru ei stii la ce ma refer.happy

| TrendyHedgehog a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare doar ca tata avea amanta.Si eu am vazut un mesaj pe mobilul lui tata si m-am dus imediat si i-am zis lui mama.eu zic sa ii spui tatalui tau si depinde de ei cum se inteleg sau ai putea discuta cu tatal tau si sa ii spui ca daca nu o paraseste pe amanta ii vei spune tot mamei tale. Sper ca ti-am fost de folos.Stiu cat de greu e sa iei o hotarare.happy

| MMihai a răspuns:

Dacă furnizai mai multe informații utile, puteam să îți dau un sfat. De unde ești tu sigur, că mă-ta și ăla fac sex? Ce este preferabil pentru tine, ca părinții tăi să divorțeze sau să fie împreună? Tatăl tău, nu se **** și el, cu alte femei? Câte boli venerice i-a adus, taică-tu, mă-ti până acum, de la alte femei? Amantul mă-ti cu ce se ocupă? Nu cumva sunt numai prieteni de suflet și nu fac sex împreună? Amantul are nevastă? Are copii? Este complicată râu treaba. Dacă îi spui, peste 10 ani îți va reproșa că de ce i-ai spus, dacă nu i-ai spus, peste 10 ani îți va reproșa, că de ce nu i-ai spus. Oricum o întorci, tot aiurea iese! Poate taică-tu o are mai nefuncțională și mai trebuie ajutat, în muncă. sau o are foarte funcțională pentru altele, dar nu și nevasta lui. Orișice ai face, oricum, peste 10 ani, te vor urî amândoi. Francezii pun problema că în lipsă de ceva mai bun, le culci chiar și cu propria nevastă. Cultura autohtonă, a fost influențată, de cea franceză. Ai să mai crești și vei afla, mai multe. O femeie după ce se spală, zic că este ca nouă.

| anaid a răspuns:

Eu consider ca, ar trebui sa vorbesti cu mama ta.nu cu tatal tau. Spune`i ca stii despre asta, da`le oportunitatea de as rezolva ei singuri problema.nu interveni.Sunt adulti si se descurca singurei.

| Malphas a răspuns:

Nu cred că e un "amant". Poate e doar un coleg. I-ai văzut vreodată făcând altceva decât vorbind pe mess, şi condusul la serviciu? happy
Oricum, dacă ai dreptate şi e un "amant", atunci cel mai bine ar fi să-i spui tatălui tău. Însă doar dacă eşti absolut sigur. S-ar putea certa pentru nimic. Baftă!

| XK a răspuns:

Mai intai intreab-o pe maicata cum stau treburile...santajwinking

| Xlove64 a răspuns:

Vb cu mama ta si nu stiu.incearca sa-i explici
Sau poate nu e,, amantu`,, ei si poate ai inteles gresit
Vb cu ea.si daca iese ceva raw zi tatalui tau

| elleme a răspuns:

Vorbeste mai intai cu mama ta, spune-i ca tie nu iti place sa ai secrete fata de tatal tau si daca continua tot asa spune-i tatalui tau! Acesta o sa ia masuri, poate ca o sa se impace, poate ca nu. Oricum nu e bine nici ce faci tu, daca o ti tot asa mama ta o sa faca si mai rau!

| anonimathebest a răspuns:

Ar trebui sa-i spui tatalui tau,poate o va ierta, poate nu, dar nu ar trebui sa-l minti si tu.Eu te sfatuiesc sa-i spui,caci mai bine e sa-i zici adevarul in fata.Tu cum te-ai simti daca ai avea o sotie cu care imparti un copil iar tu esti luat de prost.E doar vina mamei tale ca v-a distrus familia,deci daca parintii tai divorteaza,ar fi cel mai bine sa ramai cu tata ca e o durere imensa pentru o persoana sa fie casatorita si inselata, sa ramana singur, fara copii si sa-si dea seama ca si-a irosit o viata alaturi de o persoana care nici macar nu il respecta ci il inseala mai cu toti tipii de la colt.Asta e parerea mea. poate e ft stupid raspunsul. daca vrei, da-mi cati stupizi vrei si nu-l lua in considerare, dar asta gandesc eu

| Draagos a răspuns:

Prima oara incepi si bati apropouri...fi mai smecher(a) ca ea.iti formulezi cuvintele bine inainte...ii spui in asa fel in cat sa isi deie seama ca stii, totusi ma gandesc, ca se gandeste ca are o familie nu merita pentru. o aventura.

| animedrawy12 a răspuns:

Chiar este o intrebare sensibila.Pai cred ca parintii ar vrea sa se desparta daca tataltau ar afla de acest amanta al mamei tale, dar vor ramane impreuna pentru tine.Eu zic sa vorbesti cu mama ta si sa vezi ce zice ea, iar apoi veti mai discuta si veti vedea ce vetiface.Eu asa zic ca este cel mai bine sa procedezi. Vorbeste cu mama ta.

| TiMan a răspuns:

Eu iti recomand sa nu-i spui tatalui tau. Spune-i in schimb mamei tale ca stii despre omul acela. Discuti cu ea, ii spui ce te framanta, ce te deranjeaza, de ce iti e teama (in cazul asta despartirea lor) si poate se va rezolva asa big grin

| misumisu a răspuns:

Cred ca daca spui tatalui tau se vor departii, dar ar fi bine sa vorbesti cu mama ta si sa o sfatuiesti sa renunte la amant.

| adelina_9598 a răspuns:

Cred ca da...
Eu iti zic mai bine sa nu te bagi...
Lasa ca lucrurile sa se rezolve de la sine.winking
S`ar putea la sfarsit ca tu sa fi singura afectata din toata chestia astahappy

Succes si bye!:*wave

| xBlueEyes explică:

Nu, nu cred ca ar trebui sa fac nimic inca, pentru ca am doar 12 ani si app. st 80% sigur ca e amantul ei deoarece am auzit-o odata vorbind la telefon si zicea ceva de un pupic, ceva genul,, deci astazi nu mai vii sa ma iei, dar cu pupicul cum ramane?), si sunt baiat app.

| xBlueEyes explică:

Ufff. e asa de greu sa dau o funda...

| Emin3m_6886 a răspuns:

Salutare, intrati aici pe chat sa vb mai multe:D
http://xat.com/DementaLoveA

| Dazzl1nG1rL a răspuns:

Poi daca nu vei sa se desparta, pentru ca daca ii spui tatalui tau e posibil cam asta sa se intample, spune-i mamei tale ca stii si ca vrei sa inceteze, chestii din astea, ce. are taicatu de nul mai vrei laughing), etc. Si poate o convigi sa faca ceva, sa se desparta de amant, si sa vorbeasca cu tatal tau ce nu-i mai convine la el...straight faceSi poate, poate se intampla ceva bine...

| florina_2051 a răspuns:

Vb cu mama ta...incearca sa-i explici situatia din punctul tau de vedere...