| yoyo95 a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa fac. E prima data cand pun o intrebare (abia azi mi-am facut cont) sper ca ma descurc.
Am fost in vizita la bunici impreuna cu verisoara mea (14 si din Italia) (eu am 16) si m-am distrat si m-am simtit mai bine ca niciodata.Am stat o saptamana jumate dar imi doresc sa fi putut ramane acolo pentru totdeauna cu ea. Totul mi se pare foarte sec si plictisitor aici si ma simt singura...Plus, prietena mea cea mai buna nu-mi e deloc aproape si e suparata pe mine ca m-am distrat acolo si e geloasa ca ma inteleg bine cu verisoara mea...
Mai era si un baiat acolo pe care il cunosc de 3 ani (dar il vad doar o saptamana pe an) mi-a placut de el de prima data cand l-am vazut acum 3 ani dar m-am certat putin cu el inainte sa ma intorc acasa acum 2 ani si nu am simtit mare lucru, iar anul trecut nu l-am vazut prea mult dar anul asta nu stiu ce sa mai fac... A dat cateva semne mici ca-i place de mine dar sunt prea mici si nu stiu ce sa zic. Mi-e asa de dor de el si de verisoara mea si de viata de acolo ca in fiecare seara ma apuca plansu si depresia si nu stiu ce sa mai fac... Aveti vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| BrunetteGirl01 a răspuns:

Si eu am o poveste ceva de genu si tot timpu cand ma intorc acasa o perioada sunt trista pana uit si revin la viata mea normala. Asa se intampla cand te simnti foarte bine intr-un loc, ai vrea sa fie tot asa dar o sa vezi ca si tie o sa-ti treaca dupa cateva iesiri cu prietene tale, cand totul o sa revina la normal. Si in legatura cu acel baiat incearca sa nu te gandesti la el. Cauta unul la tine in localitate care ti se pare mai dragut si te atrage...stiu ca nu e asa usor dar cui pe cui se scoate. Mult succes!

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să îți continui viața acolo unde ești acum și să te comporți normal!

Mi-e asa de dor de el= mai există și alți băieți
de verisoara mea= vă mai vedeți voi până mai sunteți vii
si de viata de acolo == bunici își alintă nepoatele, mai ales când le văd rar, era și relativ plăcută compania!
Și să nu te mai apuce plânsu sau depresia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sa fie? ai fost in Italia? si te-ai distrat? si era si un baiat acolo? si verisoara ta? si v-ati inteles? dar aici e rauuuu? si plictisitoooor? e clar.ai 15 ani, si trebuie sa te mariti.

| Charis a răspuns:

Pey daca poti sa iei leg cu verisoara ta sau cu baiatul acela nu te-ai mai simti asa de singura si plictisita. Sau incerca sa faci ceva, sa te distrezi sa nu mai fi macar plictisita. Fa ce va ca daca stai si te gandesti tot timpul la cum a fost iar te apuca plansul.happy

| yoyo95 explică:

Nu era in Italia. Era tot in Romania