| BogdanFlorin a întrebat:

am si eu o intrebare... am cunoscut o fata acum cateva saptamani la scoala si cu timpul am inceput sa ma inteleg din ce in ce mai bine cu ea, chiar am inceput sa o plac si din cate am observat si ea pe mine, vorbim foarte mult la telefon si pe mess dar azi am aflat ca de fapt ea e tiganca, nu stiu ce sa fac as vrea foarte mult sa fiu cu ea dar daca afla parinti nu cred ca ar fi de acord, ea e o fata normala, se imbraca ca o fata normala, doar atat ca e tiganca, daca o vezi nu iti dai seama, acum as vrea sa ma ajutati putin, voi ce ati face in locul meu? sa ma combin cu ea sau nu? :-s

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Daca nu arata ca o tiganca de ce ti-ar pasa?
iar parintii tai nu ar avea cum sa afle, doar daca i-ati spune voi, dar daca ar cunoaste-o si si-ar da seama ca nu se poarta tipic tiganilor, nu cred ca ar mai conta happy
si chiar esti sigur ca e tiganca?big grin

5 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Sa iti zic sincer fara sa te superi pe mine, daca as fi in locul fetei si as vedea intrebarea asta nici nu m`as mai uita la tu. Scuza`ma ca iti zic asta. Dar tu mai tarziu cu cine o sa fi? Cu ea sau cu parintii tai? Daca o sa ti asa mult cont de parerea parintilor, nu o sa iti gasesti o fata care sa le placa si lor si sa iti placa si tie niciodata. Intr`adevar ei iti vor doar binele, dar uneori mai gresesc si ei ca nah...sunt oameni. Daca simti ceva pentru ea nici nu ar trebui sa te impiedice asta. Raspunsul tot la tine e, gandeste`te mai bine, daca o placi atat de mult incat sa treci peste faptul ca este de alta etnie.

| SunshineGirl a răspuns:

Ma,fi cu ea! Pana la urma nu ramaneti toata viata.Mai bine sa regreti dupa aia ca ai facut`o si sa inveti din greseala asta, decat sa-ti para rau. Poate ea se dovedeste a fi marea ta dragoste, sau poate doar un capriciu.Merita sa incerci.N`ai nimic de pierdut! Si in unele situatii, rromi sunt mult mai educati ca romanii!

| alexshobyx a răspuns:

In primul rand cati ani ai...
Apoi, daca ai o varsta, sa zice, de peste 14 ani, crede-ma pe parinti ii intereseaza sa fi fericit, dar sa nu faci prostii cu ea, deci nu cred ca este nevoie ca parintii sa afle. happy

| Kanghu a răspuns:

Eu zic sa faci ce vrei. Nu vad nici un motiv sa fii rasist. Incearca sa-ti convingi parintii.

| BogdanFlorin explică:

@fluturas: Da e dar nu arata ca si una daca o vezi in realitate nu ai cum sa iti dai seama, se imbraca super in nici un caz in stilul tiganilor, arata super, e super draguta, m-a lasat fara cuvinte.