| Ionut2143 a întrebat:

Am vorbit de 2 saptamani cu o fata. In decurs de 2 saptamani parea ca este atasata de mine, imi punea pupici si vorbeam cu ea non-stop. Ieri cand m-am trezit si am intrat pe un site de socializare mi-a scris asta "Heiii. Aa. Nici cu stiu cum sa incep. De fapt. M.am impacat cu fostul prieten. Sper sa nu fi facut cea mai mare greseala si sa nu las in spate alte persoane mai ok. Imi pare rau. Mult succes cu facultatea si cu tot!".
Asa dintr-o data...deja incepusem si eu sa tin la ea. Dupa ce mi-a scris cele precizate nu mi-a mai raspuns la mesaje. Ce pot sa fac?

23 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ce ar trebui sa faci ar fi sa lasi lucrurile sa se raceasca un pic. Femeile tind sa gandeasca la cald, de aici si gafele lor de multe ori. Lasa-i 2-3 saptamani. Apoi, vezi daca mai simti la fel. Daca da, fi spontan, invit-o undeva, ia lucrurile usor, eventual ''faceti cunostinta din nou''. Femeile aprecieaza abordarile neortodoxe.

| Happyjump a răspuns:

Ai scăpat de o cu*va,bravo ție, mai bine ca v-ati despartit, va cunosteati doar de câteva saptamâni, mai bine decat peste câțiva ani cand ar fi fost ceva serios, sigur ai fi suferit mult din cauza ei

| sweetangels a răspuns:

Auzi...las-o acolo unde e. Daca vrei sa ai parte de acest fel de tratament o vei cauta in continuare dar pentru ce ti-a facut nu merita. Faza o sa se repete si dintr-un om indragostit ai sa ajungi un depresiv. E plina lumea de fete cuminti care abia asteapta sa intalneasca un baiat calumea. Cine linge acolo unde inainte a scuipat nu merita nici un pic de atentie, sa nu mai vorbim de sentimente.

| Ionut2143 explică (pentru sweetangels):

Ai foarte mare dreptate, dar stii cum ii, cand ti se pune pata pe o fata nu o poti scoate din minte...plus ca mi se parea si frumoasa si desteapta si cuminte, mai rar fete cu astfel de calitati

| sweetangels a răspuns:

Te inteleg...stiu cum e dar tu in momentul de fata iubesti persoana nepotrivita realizez ca nu e ceea ce vrei sa auzi dar eu cel putin ti-o spun fiindca am cunoscut destule astfel de fete. Inca nu ai apucat sa o cunosti cu adevarat si vezi doar calitatile insa faptul ca s-a intors deja la fostul ei prieten spune multe (nu si-a consumat relatia cu el). Gandeste-te bine in cazul in care ea va juca 'ping-pong' si se intoarce la tine ce asteptari ai si daca e demna de incredere. Parerea mea e ca din mom ce relatia a inceput promitator iar acum s-a intamplat asta, ceva care deja scartaie in faza de inceput are toate sansele sa mearga spre mai rau, iar daca te inseala in viitor de ex o sa o ierti si ii treci cu vederea fapta pentru ca e frumoasa si desteapta?

| StalkerSoul a răspuns:

Numai incearca sa te combini cu fetele din lumea virtuala, nu are rost!

| Ionut2143 explică (pentru StalkerSoul):

Pai ii de la mine din oras, urma ca in acest weekend sa ne intalnim

| StalkerSoul a răspuns:

De ieri pana azi a-ti mai vorbit ceva?

| Ionut2143 explică (pentru StalkerSoul):

Eu i-am scris, dar nu mi-a raspuns...plus ca am vazut ca s-a pus si intr-o relatie cu altcineva...

| StalkerSoul a răspuns (pentru Ionut2143):

Sa o uiti, altceva numai ai ce face. daca te ignora, macar ai incercat sa vorbesti cu ea happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana011 a răspuns:

Trateaz-o cu indiferenta. Daca ea s-a impacat cu fostul inseamna ca pe el il iubeste. Tu continuati viata.

| casandra12345 a răspuns:

S-o uiti! A te atasa de cineva nu inseamna a iubi. Iesi in oras, cunoaste pe altcineva

| Ionut2143 explică (pentru casandra12345):

Ies eu prin oras dar cam toate fetele din ziua de azi is petrecarete, cluburi si bla bla, aceasta fata nu a fost de acest gen happy