| MetalHead667 a întrebat:

as vrea daca puteti sa ma ajutati cu o problema. Deci am 14 ani, anul asta plec la liceu, eu stau cu tatal meu si cu "mama mea" vitrega. Deci, tata e un alcolic si sotiesa e tot asa, amandoi ma cearta din orice motiv, mai ales cand sunt beti, la scoala toata lumea isi bate joc de mine, ma cred prost, imi vorbesc urat, si se cred smecheri, mai exista pe acolo si tigani care ma lovesc fara motiv, cand ies din casa sa imi cumpar ceva simt ca toti oamenii se holbeaza la mine(asa si este), cand intru in magazin daca se afla si alti copii acolo imi spun porecle fix in fata vanzatoarei. Va rog frumos sa ma ajutati pentru ca nu mai suport, cred ca sfarsitul e foarte aproape pentru mine, mai traiesc doar pentru faptul ca cred ca am o viata inainte si cateodata imi iau curaj din anime-uri. Prieteni nu prea am pentru ca cam toata lumea din locatia mea se dau mari...

Va rog frumos sa ma ajutati, funda.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignora-i. Pleaca la un liceu departe de casa, unde poti s-o iei de la zero, sa-ti faci prieteni noi etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internat, daca iti permiti si te lasa ai tai.

| ambicio a răspuns:

Tu sa fii mandru de tine si sa nu ii asculti, arata-le ca tu poti fi deasupra lor. Cand ai sa mai cresti a sa iti faci un rost, daca ei nu stiu sa te aprecieze lasa-i, ei pierd. Invata la scoala si nu renunta la ea! Mult noroc!

| MetalHead667 explică:

Si unde stau daca plec la un liceu departe de casa?