| JonD a întrebat:

Cum as putea sa ii dau de banuit unei fete ca o plac? Adica nu suntem prieteni,nu am vorbit vreodata cu ea,insa e in scoala cu mine, sincer eu sunt o fire timida si nu prea am tupeu sa ma duc sa vorbesc cu ea.Ce gesturi as putea face ca sa ii dau de banuit? Multumesc anticipat happy.

5 răspunsuri:
| olivert1310 a răspuns:

Te duci la ea si ii spui :"Bai, uite, mie imi place de tine, ia zi, cum facem?" Sigur ca o sa-zi zica ceva de dulce, insa faza este prea tare, o sa o ia ca pe o gluma, sau s-ar putea sa-i placa, oricum nu stiu cati baieti i-au mai zis asta, dar pe urma o sa te remarce. Cand te va vedea prin scoala, cand se va uita la tine isi va aduce aminte de ce i-ai spus. Sigur o sa sa-ti mai zica ceva, intre timp tu cand o vezi, ii zambesti mereu. In timp incerci sa te apropii de ea, de la gluma initiala o dai in seriozitate. Improvizezi si te alegi cu fata. Lasa timiditatea la o parte ca nu prea te ajuta. Si apropo, pentru toata lumea, am drepturi de autor pe replica asta, imi apartine!laughing

| olivert1310 a răspuns:

Numai gandeste-te cum suna asta. Voi nici nu v-ati vorbit vreodata pana acum si dintr-o data vi cu asa ceva. Este super haios, parerea mea. La mine a functionatlaughing Putin curaj si o cuceresti!

| balintsebastian a răspuns:

Trebuie sa incepi cu o greseala(impinsul); apoi incerci sa mai faci comvorbire cu ea; sa deveniti prieteni
; prieteni foarte buni ect.

| TraficantDeYubire a răspuns:

Buna, pai poti sa ii spui cele mai bune prietene ale ei sa ii spune ei de tine, si apoi sa vb pe mess (sa va imprieteniti) iar atunci cand crezi ac e momentul spune-i ca o placi, dar nu fi prea direct pentru ca va crede ca esti disperat! Funda?

| rebeca21 a răspuns:

Poi in primul rand ...pe coridor cand o intalnesti prefate ce te lovesti "din greseala" de ea si dupa iti ceri scuze si ii oferi un zambet ...incearca asta big grin