| anonim_4396 a întrebat:

sadHaideti sa va explic:
Tata s-a mai suparat pe mama lui deoarece ea face diferente intre el si sora lui, ca pe ea o ajuta si o sprijina mai mult decat pe el.
Aceasta femeie, adica matusa mea [sora lui] are o fata de 10 ani, deci verisoara mea.
inainte dormeam la mamaia acasa impreuna cu anna[verisoara mea], dar acum de vreo 3 ani nu ma mai lasa, si zice ca fratemiu plange dupa mine [are 5 ani], da nu'i adevarat
de ex maine vroiam sa dorm la ea, la mamaia, impreuna cu anna, si tata a zis ca numai la mine daca e sa dormim amn2.
dar eu vroiam la mamaia deoarece acasa la mine fratemiu vrea sa se joace intr-una cu anna, deci nu ne lasa in pace.
cum sa fac ca maine sa raman la mamaia impreuna cu anna, bineintele ca pe anna o laasa, da pe mine nu si nu stiu dc
ce sa fac ca sa pot sa raman maine la ea, la mamaia?

plz, help me sad

funda sad

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa faci precum spune tatal tau caci, stie el ce stie!--- el este adultul iar tu, copilul, poti sa nu cunosti absolut toate motivele pentru care nu te lasa sa innoptezi la bunica ta. Acum, nu fii suparata ci bucuta-te de darurile primite de la mosu'!---este sarbatoare, nu?

3 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti cu parintii tai si sa le prezinti dorintele tale. Ei au probabil un raspuns care, desi probabil te va nemultumi, iti va explica anumite lucruri.

| foreverANDaDAY a răspuns:

Cred ca ar trebui sa clarifici treburile cu tatal tau care crede ca primeste mai mutzin sprijin din partea mamei lui decat el. Tatal tau ar trebui sa vorbeasca cu sora si mama lui si sa clarifice ce se intampla si atunci si u ai putea sa te joci cu vara ta

| Gabriela144 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti c tatal tau si sa-i zici ca vrei sa te mai duci si pe la bunica ta, ca doara n-o sa stai numai acasa si gaseste o cale prin a-i spue bunicii tale sa vorbeasca cu tatal tau