| Priza33 a întrebat:

imi puteti spune si mie cum pot sa o conving pe mama sa imi ia un animal de compani... Funda logic laughing)

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Pai uite ce poti sa faci:
1.In primul rand comporta-te frumos cu parintii. Nu fa cine stie ce prostii pana nu iti ia animalul de companie.
2.In al doilea rand parintii au nevoie de argumente nu de cereri. (de cereri au avut mereu parte)
Explica-i ca ai invata sa fii mai responsabila daca ai putea sa ai grija de un animal, ca ar fi frumos sa aveti un partener de joaca (catel pisica etc) ce o sa te insoteasca mereu si o sa te iubeasca neconditionat.
In primul rand, cel mai bun motiv ar fi ca iti dezvolta o oarecare responsabilitate care cred ca ti-ar face bine. Mama ta o sa vada asta. Spune ca o sa ai grija de el si ca daca nu atunci sa ti-l ia. Eu unul cred ca va fi de acord (doar asa sa vada cat rezisti. Daca rezisti atunci te lasa)
Succes!

-Blytz-

Ps: Daca stai la bloc atunci nu ai cum s-o convingi rolling on the floor Crede-ma, stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i motive pentru care ea va scapa de grija lui. Ii poti spune ca vei strange dupa el ori de cate ori va fi nevoie, vei avea grija de el, il vei scoate afara. Poti sa-i spui si ca ti-l doresti foarte mult si vei fi fericita daca il vei avea. laughing Trebuie sa respecti ceea ce i-ai promis, asta ca sa nu o dezamagesti si sa nu o faci sa-i para rau ca ti l-a luat.

| AlexAleex a răspuns:

Pai poarta-te frumos cu ea, ajut-o oriunde e nevoie si spune-i ca o sa ai grija de animal.

| LovelyA17 a răspuns:

Poartă-te frumos cu mama ta cum nu te-ai mai purtat vreodată happy Spune-i că mereu vei avea grijă de el și că îți dorești foarte mult acel animăluț. La mine mereu merge big grin Trebuie doar să-i faci pe plac mamei tale happy Să-i arăți că poți fi responsabil ^^

| Ariana54 a răspuns:

Buna!
Si eu am a trebuit sa imi conving mama sa ma lasa sa iau un animal de companie in casa.Nu a vrut.Ei bine, pentru ca eu sunt in relatii foarte bune cu bunica mea din partea mamei, am rugat-o ca de ziua mea sa imi cumpere un catel, dar sa nu ii spuna mamei.Zis si facut.Cainele a aparut de ziua mea in casa.Normal ca mama mea s-a cam enervat. Dupa vreo 2 saptamani, cel mult, a inceput sa il adore.Acum il iubeste si mi-a spus ca a facut o mare greseala cand a spus ca nu vrea sa imi cumpere un animal.
Vreau sa iti spun tie sa faci ca si mine. Spune-i bunici, matusi, unchiului. etc. sa iti faca un cadou.Nu neaparat de ziua ta.Si poate mama ta va fi fericita dupa ce se va acomoda cu el.

Funda?

| Priza33 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri dar sa stiti ca nu am cum sa dau funda unei singure persoane daca aras vrea sa va dau la toti cate o funda dar nu am cum inca odata multumesc pentru raspunsuri laughing))))