| Ianculescu_Costin_1999 a întrebat:

mie imi place de o fata care e de varsta mea si eu sunt cam timid de felul meu ce pot sa ii spun pentru prima oara? ajutatima va rog? dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| doggy123 a răspuns:

Prima data mergi pana la ea o saluti si... poate te intreaba ea ceva si de acolo continua tu subiectul(ex: ea:Unde stai? tu ii vei raspunde si de acolo continui tu subiectul tu:Stau in locul X.Dar tu?). Totul merge de la sine.Sau daca ea nu-ti spune nmc pune-i tu orice intrebare ca apoi sunt sanse mari sa continue ea cu o alta intrebare sau orice altceva. De exemplu poti sa o intrebi unde sta...dar nu uita sa o si asculti cand vorbeste! Si asa incetul cu incetul te apropii cat mai mult de ea. Poti sai scrii si pe facebook daca are/daca ai

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Afla ce anume ii place ei, ce lucruri aveti in comun ( de exemplu un cantaret preferat, film preferat ). Si pana la urma incearca sa-i spui ce simti pentru ea si vezi daca este reciproc. Succes cu fata!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Intelege 1 lucru : Fetele nu suporta drama.Au parte de drama (vorbite pe ascuns,cu subintelesuri,certuri etc) toata ziua.

Ceea ce TOATE au spus e urmatorul lucru : SA SPUNA IN FATA CE VREA.
Simplu, si la subiect, poti sa-i spui
"Cred ca esti foarte frumoasa, si am zis ca trebuie sa vorbesc cu tine".
De acolo discutati despre absolut orice, dar nu uita niste reguli :
1 : Cel putin cand o abordezi si in primele intalniri, incearca ca despre orice a-ti vorbi, sa no lasi sa uite ca tu vrei sa fi cu ea, nu doar sa fi un "prieten de barfa"
2 : Orice a-ti vorbii, invata sa asculti, si laso si pe ea sa vorbesca, cel putin 50-50% din timp daca nu 60-40% ea
3 : Incearca sa afli cat mai multe despre ea, fara sa o faci sa se simta ca la un interogatoriu
4 : Fii atent la ce spune, si fi interesat despre ce spune, si ca sa stie si ea ca esti atent la ce vorbeste, vorbiti mai mult despre ceva ce ea tocmai a spus
5 : Fii tu insuti, nu incerca sa pari altfel.Toata lumea uraste persoanele cu 2 fete
6 : Trebuie sa ai incredere in tine,fara sa fi increzut,trebuie sa stii ce o sa faceti impreuna,unde mergeti,fara sa o faci sa se simta controlata de tine.
Cand o inviti undeva,invit-o in asa fel, incat ea sa isi dea seama ca tu esti increzator in tine, dar ca decizia e a ei, si ca nu o obligi tu, vineri la ora 9 (de ex) sa iasa cu tine undeva.
Tot timpul o invitatie treubie sa sune ceva de genul :
"Buna (ceau,etc) esti libera in weekendul asta (sau deseara)?
Daca zice "Da,de ce?"
tu zici "Pentru ca m-am gandit sa te invit la o prajitura/suc etc"
Daca ea zice "sigur, mi-ar placea"
Tu zici "Bine, atunci merg sa te iau/ne intalnim la ora X in locul Z"

Daca zice nu, atunci ii urezi o seara/sfarsit de saptamana placut, si inchizi.In zilele urmatoare mai vorbesti cu ea si dupa cateva zile/sfarsitul de saptamana urmator o inviti iar tongue

Sper ca te-am ajutat tongue
Succeswinking

| maria999 a răspuns:

Ai putea sa incepi sa discutati lucruri normale, apoi ii poti face complimente. Daca v-a vedea ca o bagi in seama si-ar da seama ca o placi.