| TrickOrTreat a întrebat:

o sa va povestesc, deci
În 2012 mama a divorțat de tata și după aceea a întâlnit altul asa mie mi.a părut rău de atunci adică îl iubeam foarte mult și încă acum ...Asa mama zice ca ala e om bun și na a zis sa ne mutam la el și mie sincer nu-mi convine..
După primele săptămâni totul mergea ok dar de la o luna totul era haotic adică ne ne certam in fiecare zi și na asta sincer sa va zic e un exemplu de un om care nu a trăit prin viata de tata adică e scris doar în acte...
Ma cam bâzâie și eu sunt supraponderal și îmi zice ^bursucel^ și na mie nu îmi convine e și grec cică a locuit 18 ani în Grecia dar totuși el zice ca dacă nu îmi convine sa plec ori la bunici ori la tatăl meu natural.. de exemplu Astă-seară vroiam sa ma uit la TV și el mi.a luat telecomanda și a vrut sa se culce și eu am vrut sa i-o iau dar nu am găsit-o și am zis ca las becul aprins și apoi îmi date o palma peste ochi dar eu nu suport ca cineva sa ma lovească și plus nu era părintele meu natural și totuși mie nu îmi convine.... Asa vrea sa plec, apropo am aproape 14 ani... Va rog ajutați-mă!!!
Funda!

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Ia situația așa cum e și tu roagă-te lui Dumnezeu să te ajute să ai înțelepciune să poți să-ți câștigi banii tăi cât mai repede posibil ca să te poți întreține singur și ca atunci cînd te vei căsători, să nu divorțezi ca să mai fie și alți copii care suferă.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vorbeste cu tatal biologic si, impreuna cu el, solicita la judecatorie stabilirea domiciliului la acesta.

| T0T a răspuns:

Mergi la tatăl tău natural.