| ZoomLool a întrebat:

Sunt cu o fata intr-o relatie de 1 luna. Problema este ca acea fata este foarte aroganta adica daca vreau sa vorbesc ceva cu ea ma ignora. Asa este ea. La inceput am crezut ca se va schimba dar m-am inselat... Vreau sa ma despart de ea si nu stiu cum sa ii spun. Ajutati-ma va rog. FUNDA celui mai clar si folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Buna,
Ma bucur sa aud ca esti hotarat in aceasta privinta si nu pui intrebari de genul "sa ma despart sau nu?"
Sfatul meu:
Ii spui simplu si clar, draga mea, nu mai are rost sa continuam relatia deoarece nu imi place comportamentul tau fata de mine, am crezut ca te vei schimba insa fete arogante gasesc la tot pasul. Nu cred ca putem sa avem un viitor impreuna iar eu nu sunt dispus sa fiu tratat astfel. Iti vei gasi pe cineva care sa suporte acest comportament. Oricum, a fos o experienta si nu o regret.

Trebuie sa fii diplomat si sa lasi loc si de buna ziua, ca nu stii niciodata e intorsatura ia viitorul.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatie de o luna si te ignora.
Ea stie despre "relatie"?

| rox13yy a răspuns:

Spune-i direct. Daca se poarta asa nu merita o relatie.

| KissAndor a răspuns:

Salut. Fi tu insuti, vorbeste frumos, spune-i sincer si clar fara floricele si lasa deoparte naivitatea. Eu personal as zice asa:
"Respectata X din pacate nu m-ai putem sa continuam aceasta relatie, nu suntem pe acelasi unda, dupa cum am observat ai o personalitate diferita pe care eu o "digerez" m-ai greu si nu vreau ca nici tu si nici eu sa pierdem timpul.
(s-ar putea ca nu personalitatea ei sa fie de vina poate doar cu tine este asa si daca e asa atunci sa stii ca ea nu te iubeste numai te foloseste ia-ti attitudine si vezi sa nu ajungi sa te puna sa ii s.i tocu asta ia ca pe o gluma...) in rest mult succes!

| AkaChimie a răspuns:

Pai ba, nu fii prost... explică-i ce nu iti convine, si poate ca atunci se va schimba.

| ZoomLool explică (pentru AkaChimie):

Nu se schimba ma... Asa ii cu toata lumea... O intrebi ceva se pune pe scaun si incepe sa se joace pe telefon.

| ZoomLool explică (pentru AkaChimie):

O intreb ceva si ea se pune si face altceva. Ea vorbeste cu,, Te iubesc,, cu mine doar pe facebook si odata i-am zis asa : Doar pe facebook poti face asta? Cand ne intalnim doar eu iti zic. Si ea raspunde : Da doar pe facebook o fac. Ai vreo problema? / Deci m-a deranjat foarte tare.