| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU
voi ce vorbiti cu parintii vostrii?
ai mei ma exaspereaza
deja casa mea a devenit un infern
eu nu prea vorbesc cu ei pentru ca nu am nevoie de ajutorul lor, invat singur, in dragoste ma descurc singur nu am nevoie de sfaturile lor si sa stau sa-i suport cum rad de mine, de aceea nu le-am spus pe cine plac.
eu imi fac temele singur, invat singur si stiu ce trebuie sa fac in dragoste nu am nevoie de ajutorul lor la nimic si chestia asta ii enerveaza, mai au unpic si ma ucid de nervi ca nu ii bag in seama. se pare ca pana la urma ignoranta chiar doare.
voi ce ziceti?
e nrormal ca parintii sa turbeze in halul asta doar pentru. ca nu ai nevoie de ei?
scutiti-ma de sfatu ca parintii te inteleg, vei avea nevoie de ei si alte din astea... astea sunt numai vrajeli sau sunt si adevarate doar pentru unii, daca unu a avut nevoie de parintii asta nu inseamna ca toti vor avea.
nu am nevoie sa ma apere sau sa ma ajute cu nimic, vreau sa ma lase sa-mi traiesc viata ca stiu eu bine ce fac
stiu ca nu e bine sa fumezi, droghezi si sa consumi bauturi alcoolice, ca acum sigur se trezeste unu care sa-mi spuna asta ca parintii iti spun sa nu faci X si Y ca nu e bine, dar stiu si singur.
ziceti-mi tot ce credeti

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si pe mine ma streseaza cu gagicile dar le zic ca ma simt bine singur si ma mai lasa impace apoi iar ca nevasta si alea, ai tai iti vor binele asa cum mi-l vor si mie numai ca eu imi vad viitorul de alta forma nu ca pe timpuri (acum treaba sta rau si de aia nu ma complic cu femeile).

| NoNameJunior a răspuns:

Ei se poartă aşa pentru că simt că tu eşti înca,, copilaşul lor".şi ca orice părinţi, ei îţi doresc tot binele.crede-mă,ei nu ţipă la tine degeaba.îţi atrag atenţia, pentru că probabil ai greşit cu ceva.
în unele momente poate te descurci singur, dar vei vedea că într-o zi vei avea nevoie de ajutorul lor.sau mai bine, rămâi fără ei, doar pe picioarele tale? nici aşa nu e bine, nu?
când simţi că ai o nelămurire, măcar du-te la ei.sau dacă eşti aşa de descurcăreţ, poţi să te duci doar să vorbeşti 5 minute cu ei.ar însemna mult, având în vedere că îi cam ignori.nu vreau să îţi dai ochii peste cap în timp ce citeşti asta, vreau să înţelegi că părinţii sunt cei mai buni prieteni din lume, şi că ei nu te vor trăda niciodată.ai nevoie de ei cum ai şi de aer!winking
sper că te-am ajutat cât de cât.o zi frumoasă!

| EcLipSa234232 explică (pentru NoNameJunior):

Dar ei sunt in urma cu tehnologia si nu ma inteleg aproape de loc.
le-am spus ca iubesc o fata ( sunt in clasa a-8-a ) si ca as face orice pentru ea, s i ca nu am s-o pierd si ca voi fii cu ea.
si au inceput sa rada si sa imi spuna ca e imposibil
daca nici macar ei nu mai cred in mine...
e adevarat ca poate o sa mai schimb 20-30 iubite.dar nu e sigur!
doar pentru ca 100 de oameni au avut 20-30 iubite inainte sa aiba una decisiva nu inseamna ca si eu trebuie sa am atatea. eu chiar o iubesc pe fata asta de 2 ani si chiar daca nu vom merge la acelasi liceu am sa fac tot posibilul sa fiu cu ea dar mi-e greu pentru ca nimeni nu crede in mine si toti ma iau peste picior

| NoNameJunior a răspuns (pentru EcLipSa234232):

Vorbeşte-le mai mult despre ea. povesteşte-le ce fată minunată este, că o iubeşti, şi că dacă atunci când ar afla cineva că ei se iubesc şi ar râde, cum s-ar simţi? spune-le că dacă vor să vorbeşti cu ei nu trebuie să te ia peste picior.trebuie să fie siguri că tu faci bine, sau să te corecteze atunci când este nevoie.

| MrsDraguttza a răspuns:

Si la mine, in fiecare seara imi amintesc : Sa nu stai cu baieti mai mari decat tine, ai grija la vecinul ala, ai stat azi de vorba cu baiatulacela sau mi s-a parut
Acum maam s-a imprietenit cu o alta femeie careare un baiat cu un an mai amre decat mine si imi zicea mama: Hai du-te si tu la el, imprieteniti-va, intalnestete cu el, hai ca e baiat bun, invata bine
Ma enerveaza la culme
Dar nu ambii parinti
Doar mama face asa
Cu atatl meu ma inteleg super bine
Vorbim amandoi de scoala, de baieti...
Sta si vb cu mine
Mama e toata ziua la telefon
Si cand merge la munca ( face menaj ) isi tine castile in urechi si vb toata ziua
Tatal meu vn de la munca seara, afce mancare, apoi o asteapta pe mami la amsa... vede ca nu vine, ne punem toti la amsa, mancam... apoi tati trebuie sa astepte pana pe la 10 cand i se afce lui mami pofta de mancare si vn sa manance si ea
Tati ii spune ca sa stea si cu el... si amami spune ca sat destul cu el toata ziua sa stea si la telefon cu vecina ( ironie nu?)
Tati e asa bun, calm, suporta toate mofturile mamei
Mami e nepasatoare... sta toata ziua numai cu fratelo cun liceul ( adica ce toata ziua, trei minute cat il intreaba daca si-a luat abinamentul laughing
Eu asa da orice sa vb si eu cu ea macar alea 3 minute
Imi pare rau ac parintii tai rad
Adica eu cand vad cum ii vb mami lui tati... stau si plang toata seara
Mereu e la fel
Tati ii spune mamei ca sa mai alse telefonul, mami il alsa apoi intra pe mess
Sta vreo 3 ore cu matusimea de vb
Intr-o zi tata a incurcat o cifra si a incarcat telefonul la altcineva din greseala
Ce? pai mama a facut crize
A zis ca nu are ce vb cu el, ca nu stie sa faca nimic, ca de ce se abag sa incarce telefonul daac nu stie
Si atat s-a dus ia luat alta cartela si apoi amam a inceput sa zica ca de ce a dat bani pe cartela ca ea poate sa stea si pe telefon
Mi-e mila rau de tata
I-am spus odaat tatei ca nu o mai suport pe mami si el mi-a zis ca a suferit mult in copilarie si de aia e asa
Eu nu stiu ce sa fac...
Mereu e la fel
Satu si plang seara ....si ma gandesc cum suporta tati toata chestia asta
Stau cateodata seara cu parintii la un film si tati mai adoarme ca na, e la munca toata ziua, nu are timp sa se odihneasca
Mama face crize ca de ec adoarme, ca daca stia ca e obosit de ce a mai vn
Apoi stinge televizorul si vn si doarme la mine in camera si il lasa pe tati singur
Scz ca scriu atata dar de mult am vrut sa ma descarc
Nu am pe nimeni sa i le spun

| EcLipSa234232 explică (pentru MrsDraguttza):

Nici-o problema, te inteleg perfect.

| Marius94_5839 a răspuns:

Daca erai atat de bun si destept pe cat te crezi, iti puneai singur intreabrea: " Da cine dracu' imi da mie de mancare? "si iti dadeai seama ca ei. (daca ai IQ-ul mai mare decat temperatura camerei)

Sau: " Cine dracu' si-a dat silinta sa aduca un ignorant pe lume, iar mai apoi sa il creasca? "

Sau tu in timp ce te muncesti pentru a plati intretinerea, mancarea, hainele, si tot ceea ce iti trebuie mai mergi si la scoala, iti mai faci timp si pentru femeie?

Si totusi, daca erai atat de bun, si de destept pe cat te dai, nu puneai astfel de intrebari tampite, demne de un copil rasfatat si razgaiat de clasa a-2-a, in timp ce tu de fapt le datorezi totul parintilor tai, pentru ceea ce esti in prezent.

Si daca esti atat de bun si destept si nu poti sa iti suferi parintii, spune-le ce ai scris tu aici,(daca ai curaj sa le zici in fata) si pleaca naibii de acasa. Si asa sunt prosti si inutili (dupa spusele tale) ca sigur iti va fi mult mai bine. Nu? ce naiba. Doar tu esti ala destept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu care credeam ca parintii mei sunt raistraight face

| andreiTheDJ a răspuns:

Eu i-as da funda lui AnaMaria 12

| AnaMaria12 a răspuns:

Daca te cicalesc mereu asta insemna ca au grija de tine si te iubesc.Incerca si tu sa mai vorbesti cu ei ca nu te omoara.La un momendat cand ei nu o sa mai fie o sa ai nevoie de ei si o sa te intrebi,, de ce nu mai sunt aici?``. Zici acum ca nu ai nevoie de ei dar peste ca-ti va ani o sa regreti aceste vorbe.Si aste sunt vorbele mai mult a unei adolescente rebel (nu ti`o zic uin nume de rau).Dar incerca sa vorbesti cu ei sa le spui ce ai facut la scoala, ce te macina tot ce crezi ca este nevoie.pa