| Diannemarie a întrebat:

Vreau sa stiu, care sunt sansele sa fi ramas insarcinata, daca am avut contact protejat? Mentionez ca acest contact a avut loc in septembrie si am avut doua cicluri pana acum, unul cu intarziere de 2 zile si celalat de 8. Am facut si 2 teste cand am vazut ca intarzie, ambele negative. Multumesc.

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Mai bine. fa-ti un control.S-ar putea sa fie cu totul o alta cauza.

| darrio2007 a răspuns:

Dupa atata timp si doua cicluri e clar ca sanse 0.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut contact protejat de la capat la coada, nu vad nici un fel de risc de sarcina!
Apropo, un test de sarcina se face la minim 5 sapatamani de la ultimul ciclu menstrual, altfel arata negativ, chiar daca esti insarcinata.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fii fara grija, pe copii ii aduce barza daca n-ai aflat.

| kandaraki a răspuns:

Mai bine ai face un RMN la cap, caci sigur nu esti sanatoasa.

| TerenteFTW a răspuns:

Uhm...0%? dupa 2 cicluri si contact protejat tu mai vrei copil? du-te la ginecolog cel mai bine daca ai vreo durere