| anonim_4396 a întrebat:

Salut,vreau si eu parerea voastra. Daca o fata la 16 ani are copil doar ce a nascut, ea inca se tine de scoala si ati fi colegi si ati vrea sa fiti cu ea intr-o relatie, dupa ce ati afla ca are copil ati mai ramane cu ea sau v-ati desparti?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu da, dar trebuie tinut cont ca la mine situatia ii un pic altfel. Nu trebuie sa o judeci pentru faptul ca are un copil, vezi mai degraba daca-i ea om.

| William a răspuns:

Nu as mai baga-o in seama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu as ramane intro relatie cu ea. La 16 se se presupune ca esti un copil, si trebui sa ai relatii cu alti copii, nu cu mame care au responsabilitati

| T0T a răspuns:

Nu. Copil o persoană serioasă îl face cu persoana potrivită, nu în felul ăsta. Ceea ce ai făcut îmi zice niște lucruri cam nasoale despre tine și niciodată nu aș accepta o relație cu o astfel de persoană.

| BeckhamRZM a răspuns:

La 16 ani se face buletinul, nu teste de sarcină. Știi, e o vorbă care trebuie ținută minte pentru că lumea a luat-o razna rău. Vorba vine 16 ani, dacă nu te-ai prins. Nu, logic că n-aș mai rămâne într-o relație. Adică, prieten da, dar într-o relație nu cred. Măcar știi ce înseamnă să crești un copil? La 16 ani abia știi să-ți faci de mâncare, să speli, să faci un pic de curățenie și să te duci la școală, că practic asta trebuie să faci zilnic dacă ești mai mereu singur/ă. Să faci copil la 16 ani, eu personal nu-mi vine să cred cum s-a ajuns la așa ceva. Băi frate, există protecție pe bune acum.

| David000000 a răspuns:

Eu as ramane prieten cu ea adica nu cum era inainte adica asa buna ce faci din astea pe la scoala dar...mie persoanele astea mi se par ff pfffff