| arinus a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare la voi? cum sa il fac pe sotul meu sa ma respecte

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Ce vrei sa spui prin asta? Atitudinea lui este schimbata de la casatorie? E genul de persoana pentru care femeia trebuie sa stea la cratita, sa spele si sa calce? Daca da, mergi la cineva pentru cateva zile pentru ca va invata sa pretuiasca ceea ce are in casa. La fel procedezi si daca te jigneste. Sa nu plangi in fata lui deoarece va considera ca esti slaba si va profita de acest lucru

| Neo12 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Eu zic că nu se merită să stea cu un astfel de bărbat. Mai bine ar termina-o de pe acum cu el..niciodată n-o s-o respecte dacă el nu face asta de acum. O să regrete mai târziu că a fost atât timp cu el și că a pierdut așa timpul. O femeie trebuie prețuită și respectată. Dacă mai face ea și un copil..atunci o s-o aibă la mână, ca să spun așa, și ea poate va sta în continuare cu el pentru a crește copilul cu ambii părinți și practic are o viață nașpa. Mai bine ar lua o hotărâre de acum.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fal sa creada ca te poate pierde, omul doar cand pierde ceva stie ce a pierdut

| DjNick112 a răspuns:

Asta trebuia sa faci inainte de a te casatori cu el. Nu stiu ce mai poti rezolva acum.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru DjNick112):

Nu ai auzit de schimbare?

| DjNick112 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Hello! Pe ce lume traiesti? Crezi ca e asa simplu? Si de ce multe familii/cupluri se despart? De ce? De ce daca nu merge deca bine, daca din cauza unuia sau altuia se cearta, etc, de ce nu se schimba persoana respectiva ca sa poata continua relatia?/ DE CE?

| SpeșălGirl a răspuns:

Daca nu iti ofera respect, merita sa fie sotul tau?