| scaniaalexx123 a întrebat:

Salutare
am si eu o problema :am 14 ani si mama mea urla la mine zilnic dar zilnic din n motive
ea este in zodia pesti iar eu berbec ce asi putea sa fac?sad
va rog ajutati-ma

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vreau să ştiu cum pot să-i intru pe sub piele şefului ca să obţin o promovare. El are numărul la pantofi 45, eu 43; el poartă cravate vişinii eu roş-albastre; el fumează Lucky Strike, eu Marlboro; el e şaten, eu sunt brunet; el are ochii verzi, eu ochii căprui şi, mai ales, el este iepure iar eu cal de metal cu ascendent în şobolan.

Are vreo relevanţă ce-am scris mai sus? Evident, nu. Aşa şi în întrebarea ta. N-are nicio relevanţă nimic din ceea ce ai spus tu despre mama ta sau despre tine.
Relevant este dacă o enervezi, câte ore pe zi lucrează (dacă lucrează), ce venit familial aveţi (adică dacă aveţi probleme cu banii, nu cifra exactă), ce boacăne ai făcut în ultima vreme, etc.
Aşa te-am putea ajuta.

Salut.

| yumeee a răspuns:

Nu are nicio legătură zodia.
Urlă la tine pentru că atunci când copiii ating pragul adolescenţei e imposibil să nu apară anumite divergenţe între ei şi părinţi, de obicei datorată faptului că copilul deja se crede matur, şi doreşte beneficii dar deseori refuză să-şi asume responsabilitatea, iar părinţii pot fi deseori încuiaţi, uitând cum e să fii adolescent şi ce presupune adolescenţa, încercând să ignore faptul că copilul ăla nu mai e copil, ci începe să crească.
Este o luptă antică şi iritantă, care nu va fi niciodată rezolvată.

| buterfly a răspuns:

Eu una nu cred in zodiile aste.tongueDaca ne citim horoscopul intr-o zis si ni se potriveste nu inseamna ca este de fiecare data adv! Pura coincidenta!
Pai cred ca ar trebui sa stai de vb cu mama ta...Acum ai si tu o varsta sti cum sa intretii un dialog cat mai bine!winking
Intreab-o de ce tipa la tine din orice si spune-i ca poate ar fi mai bine sa iti spuna cu calm daca are ceva sa iti spuna.
Mediteaza asupra problemei... poate ai si tu parte ta de vina in problema asta si incearca sa o asculti!
Aceasta e deja perioada adolescentei si in general exista conflicte in perioada asta intre copii si arintii acestora!
Succes!winking

| opierdevara a răspuns:

Sincer.si maica mea tot pesti este si tot asa. urla intruna la mine.laughing

| express11 a răspuns:

Sa o asculti!

| antonia_6976 a răspuns:

Ii clar ca nu are legatura cu zodiile.De ce urla la tine? pentru ca o enervezi u sau vine nervoasa de la lucru si isi varsa nervii pe tine? incearca sa ii faci pe plac,ca nu ai nimic de pierdut,iar daca vine nervoasa de la lucru sau o enerveaza oricine altcineva nu o lua in seama,las-o sa se descarce, nu-i comenta, asa-i cel mai bine

| ionut1980 a răspuns:

Mutati-va in alte zodii. laughing

| Enzo2011 a răspuns:

Nu tine de zodi, daca o enervezi normal ca urla.Incearca sa fi mai bun sa o asculti sau intreab-o ce are rasp mai simplu nu pot da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impungeo ma. daca esti berbec.te lasi la o pestoaica? cu toate ca daca e peste nu stiu cum poate sa tipe.da tu berbe? ce fel de berbec? asa moale?

| Marius96 a răspuns:

Ete na ce legatura are zodia...m-i se pare o prostie faza cu zodiile pai normal ar fi sa stai de vb cu ea si sa o intrebi ce o deranjeaza la tine daca si atunci o sa "urle" scoate-i dinti sin gura laughing (am glumit) inseamna ca ii sarita de pe fix...nu o baga in seama big grin

| scaniaalexx123 explică:

Pai mama lucreaza ca asistenta mediacala
nu prea fac boacane mari
adica nu prea fac
si bani cam de la 2000lei in sus