| Elevu53 a întrebat:

Miine merg in oras(mai concret :la un concert) cu o prietena din clasa. Faptul e ca imi place un pic de ea si as vrea sa dau o impresie buna. Ce ar trebui sa fac ca sa dau unele semne ca imi place? Daca sa ii ofer flori, care ar trebui sa fie pentru prima "intalnire"? Mersi anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Fii imbracat frumos, curat, ingrijit. Ai grija sa mirosi frumos, dar nu strident. Eu I-as duce un singur trandafir rosu, exprima pasiune. Daca si ea te place, s-ar putea sa te alegi cu un pupic.
Cauta pe net informatie despre ce se interpreteaza (compozitori, piesele respective), fa un rezumat, printeaza-l si ia-l cu tine pentru fata. Va aprecia ca te-ai ocupat. Fii pregatit sa o duci undeva "dupa". Si evident ca o conduci pana acasa!

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

I-ai ce flori vrei si fii tu insuti.

| AlecsandraAlecsandra a răspuns:

Daca iti place cu adevarat de ea, eu spun ca florile nu sunt tocmai potrivite pentru fata pe care o placi...desi,ar pute fii frumos di partea ta sa ii oferi flori.Parerea mea, este sa te porti foarte frumos cu ea si sa incerci sa o ajuti de fiecare data cand poti.Asa este cel mai bine. Funda? happy