| Rockass987 a întrebat:

Salutare,TPU! Am o mică nedumerire,poate sunt eu nebun. Vi se pare normal ca,pe parcursul unei relaţii,să apară un al treilea personaj,acela fiind un băiat,şi să îi ceară numărul de telefon prietenei mele,aceasta dându-l?
Ok,faptul că a apărut acest personaj,nu e prea grav. oriunde apar.Dar să îi dea numărul de telefon,şi să îşi comenteze pe la poze,cu inimioare,cu like-uri,etc? -_-
Şi faptul că,între timp ce era cu mine,la o întâlnire,să vorbească cu un băiat prin mesaje,faptul ca fiind colegi,şi să aibă el nevoie de ceva,să fie exclus?
Actualmente,nu mai sunt cu ea într-o relaţie,am suferit foarte mult,încă sufăr,dar totuşi, e normală chestia asta?
Mulţumesc mult!

21 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Nu eşti nebun, doar fraierit.
Ai putea încerca să îţi păstrezi iubita pentru tine, sau să te desparţi de ea şi să îţi aloci puţin timp singur pentru a-ţi recăpăta bărbăţia.

| Drolja a răspuns (pentru Drolja):

Pentru că faptul că alţi băieţi îi fac propuneri iubitei tale, nu este nimic anormal. Anormal e ca ea să le accepte. Şi mai anormal e ca tu să nu faci nimic.

| RAY a răspuns:

Sincer eu ma intreb ce naiba e normal in lumea asta? pe zi ce trece vad oamenii care se mint,inseala,fura,omoara etc nu stiu ce sa spun, nu stiu ce sa mai cred, logic ca nu-i normal asa ceva e semn ca nu te iuea, dar nu stiu parca nici fetele numai iubesc devin tot mai reci, pe interes si atat, eu personal n-am cunoscut niciodata o fata sincera si serioasa in viata mea

| T0T a răspuns:

Nu știu cât de normal este, dar e normal să ma socializeze și ea. Poate ești tu prea orbit de gelozie.

| Rockass987 explică (pentru T0T):

Nu i-am interzis să nu socializeze, dar până la o limită. Ăştia deja începeau să pară împreună, comentarii cu inimioare şi pupici pe la poze pe reţelele de socializare, băiatul respectiv încerca să mă scoată pe mine din rolul meu din relaţia asta, şi să intre el.

| T0T a răspuns (pentru Rockass987):

Păi dacă ea nu îl lăsa nu mai putea să încerce să te scoată. Cea mai mare vină o are ea că-i panaramă.

| Doub a răspuns:

Nu, nu e. Adică e normal să vorbească şi cu alte persoane, dar să existe o limită.

| RainmakerX a răspuns:

Hey! In primul rand mie,ca baiat nu mi se pare normal, intrucat pur si simplu iti faci iubitul sa aiba banuieli daca faci asa ceva si nu mi se pare okay, intrucat pur si simplu, eu unul as fi intrigat mult timp daca as pati asa ceva...
Pe de alta parte, daca ea sustine ca este un coleg si toate cele atunci de ce doar scrie mesaje si nu vorbeste direct la telefon? Eu unul cred ca vorbeau si altceva si nu vroiau ca tu sa auzi daca vorbeau la telefon.De aceea foloseau mesajele...
Este doar parerea mea! (Asta sau chiar erau doar colegi...)

| Ohaithar a răspuns:

Eh, persoane de astea apar tot timpul, trebuia să vorbești cu ea despre asta dacă te deranja. Dacă te plăcea te asculta. Dacă nu, te despărțeai.

| fyrelord a răspuns:

Bineînțeles că nu e normală. Ok, nu trebuie să o ții închisă, să nu mai vorbească cu alți băieți, dar chiar sub "nasul" tău să facă chestii de genu', aici referindu-mă la mesajele acelea, nu e ok deloc.

| BlackDice a răspuns:

Normal ca nu e normala, e ok sa socializezi cu lumea dar pana la un punct. Daca faptul ca i-ai cerut explicatie a enervato e clar : e curva! scuze ca iti zic asa!

| Rockass987 explică (pentru BlackDice):

Stai liniştit. Chiar dacă mai ţin cât de cât la ea, accept injuriile...

| BlackDice a răspuns (pentru Rockass987):

Si eu sunt dupa o despartire de cateva zile si stiu cum e ca nu e prima, macar tu ai avut motiv ca sa faci asa dar ea nu mi-a dat nici un motiv plauzibil.

| Rockass987 explică (pentru BlackDice):

Nu,mă. Eu am trecut cu vederea faptul cu numărul de telefon, ea a plecat, fără să aibă un motiv concret.

| Anonim9988 a răspuns:

Nu e normal. Ai luat decizia corecta.

| Rockass987 explică:

Am uitat să menţionez. Ne-am despărţit,şi am vrut să îi atrag atenţia,ca,pe viitoarele ele relaţii,să nu mai facă chestia asta,cu numerele de telefon date altor băieţi, între timp ce ea are deja o relaţie.
"Ştii ceva, nu trebuie să mă înveţi tu ce şi cum să fac! O să îmi schimb cartela, şi nu o să îţi mai dau numărul de telefon nici ţie, nici nimănui! Pot trăi şi fără telefon!"
E normală fata asta? straight face

| Rockass987 explică:

Nu e vorba că nu am făcut nimic! Am cerut explicaţii! Şi pentru faptul că am ţinut la relaţia noastră,aş putea spune că "am trecut cu vederea",dar nu chiar. Pentru câteva săptămâni am reuşit să mai menţin chestia asta în mine,dar nu m-am putut obişnui cu faptul că,între timp ce nu vorbea cu mine,să îşi trimită bezele ea cu băiatul respectiv. Citez dintr-un mesaj de la ea: " Haide,mă! Între mine şi x-ulescu nu poate fi nimic! " Ca ei totuşi,să îşi comenteze pe la poze, cu inimioare, pupici, chestii din astea. El ei, respectiv ea lui. -_-

| Drolja a răspuns (pentru Rockass987):

E simplu, fata nu e "pusă" pe "monogamie", iar tu nu ai reprezentat pentru ea un partener atât de interesant, încât să fie dispusă să îşi îndrepte toată afecţiunea spre tine.
Nu zic că e normal asta, zic doar că ar trebui să îţi cauţi o parteneră pe măsură.

| Vogel_Ștefania_2000 a răspuns:

Nu,clar.Fata are probleme, probabil e curvulita.Iar baiatul te cunoaste si a vrut sa te enerveze.Nu e ok...

| Rockass987 explică (pentru Vogel_Ștefania_2000):

Pe băiat îl cunosc, este caracterizat de un narcisism şi de o aroganţă... uriaşă.