| DorinelCioaba a întrebat:

Salutari, am o dilema amoroasa la care nu pot gasi singur un raspuns asa ca m-am decis sa cer ajutor. Luni am vorbit cu o fata pe facebook, toate bune si frumoase, la un moment dat am scris un mesaj ceva mai lung la care nu mi-a raspuns in vreo 3-4 minute, iar eu aveam si alte lucruri de facut, asa ca i-am spus ceva in genul "Mai vorbim. Pa!" si am lasat telefonul pe facebook intentionat pentru a aparea in continuare online. Cand m-am uitat din nou mi-a spus ca nu i s-au trimis mesajele si mi-a adresat o intrebare referitoare la mesajul pe care il scrisesem. Acus, eu i-am raspuns peste vreo 20 de minute de la momentul in care mi-a trimis mesajul, iar ea nu a mai gasit nimic de adaugat sau nu a mai vrut sa adauge nimic. A doua zi, stateam in fata clasei ei cu tovarasii ( ei, clasa ei, erau plecati din clasa) cand incep sa apara, iar eu nu reusesc sa o zaresc decat atunci cand era deja trecuta bine de cadrul usii. Ajung eu acasa, ii trimit un "Hei", nu imi raspunde la dansul, nu scrie nici "vazut la... " si cred ca mi-a dat si show offline la chat. Cand m-am mai intalnit cu ea la scoala, evita sa ma priveasca si nici eu nu am spus nimic.

Acum, sunt putin cam nedumerit, mai are sens sa mai vorbesc cu ea sau o las balta?

3 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

E un pic suparata. Explica-i situatia si cred ca va intelege. big grin

| Pool77 a răspuns:

Las-o acolo... N-are nici un rost fete mai sunt si nu te face tu sclav pentru ea. Arata-i ca ai demnitate si contrataca cu aceeasi carte n-o baga-n seama si daca nu te cauta n-are nici un rost!

| YoStriker a răspuns:

Daca iti place mult de ea nu renunta si zii ce simti tu cu adevarat si atunci vei vedea ce se intampla