| anonim_4396 a întrebat:

Se apropie ziua mamei mele!
Ce cadou sa-i iau!?
Help please!

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Pai depinde de stilul mamei tale Cateva lucruri nu te-as sfatuii sa i le iei :
1. parfum ( deoarece nu sti daca ii place sau nu )
2 haine( nu prea cred ca sti marimea si gustul)
3. nu lu-a nici-o data de ziua cuiva ceva de pus in casa ...trebuie sa ii ei ceva persoanei respective.
Cumparai flori sau bomboane sau chiar un lantisor sau o trusa de farduri. Pe viitor te sfatuiesc ca inainte de ziua ei de exemplu cu 1 luna.sa fi sireata si sa o intrebia asa...ce flori ce bomboane sau etc ii plkwinking sper ca te-am ajutat si saper sa alegi un cadou bun. Iti doresc sa ii placa mamei tale cadoul.Pa-pa Pupicei happy

7 răspunsuri:
| MiiMii a răspuns:

1. Daca esti din Bucuresti ii poti lua un pandantiv placat cu aur pe care scrie BEST MOM, am vazut asa ceva in Auchan (in cazul in care poarta bijuteii).

Sau daca aveti poze impreuna(nu neaparat numai tu cu ea, voi 2 si familia, tatal tau, fratele/sora daca ai.) daca sunt pe PC pozele le poti pune pe un stik sau eventual pe un CD si le duci la Fujifilm. Kodac sau alte nebunii care se ocupa cu scoaterea pozelor. Apoi poti alege un album cu o coperta draguta, unde sa-i pui pozele si pe prima pagina sa-i scrii cateva cuvinte din inima.

Ori poti merge la o bijuterie.sau meli-melo, moa.ori sa comanzi online ceva pentru ea love struck

Daca ii plac statuietele, mergi prin Bamboo si cauta`i una care crezi ca ii va place la nebunie.

Sau cred ca un buchet de flori si un sincer TE IUBESC ar impresiona.o mai mult decat toate cele mentionate mai sus. happy

Succes. puuuup :*

| BiancaDenisa a răspuns:

Cel mai frumos cadou pentru. orice mama este sa aiba copilul aproape de ea in aceste momente.Dar daca totusi doresti sa ii iei un cadou iti recomand:intre 25-35 de ani:Un parfum(care sil doreste mult), intre 35 si 45 de ani:un suvenir(o cutie de bijuterii de ex),(dar sa specifi ceva:un pandantiv de argint sau aur sau chiar un lantisor sau o bratara sunt potrivite pentru. oricine si pentru. orice varsta)Sper ca te-am ajutat si ii doresc un calduros La multi ani! mamei tale.

| qtheodora a răspuns:

Daca ii dai un buchet de flori(orice floare de recomandat trandafiri sau lalele) si o felicitare si un cald La multi ani o sa fie cea mai fericita iti spun eubig grin

| MyYLife a răspuns:

Ai putea sa-i iei un buchet de trandafiri cu o scrisoare in care scrie asa:Nici nu stiu cum sa incep …. Nu gasesc cuvintele potrivite pentru a-ti multumi pentru tot …. Ti-as spune ca te iubesc, insa stii deja …. Ti-as spune ca esti tot ce am mai bun, insa cuvintele sunt de prisos pentru ca tu stii asta … Stiu ca poate, cateodata, te-am suparat, insa nu a fost cu intentie; stiu ca nu te-am ascultat mereu insa sper sa imi fie iertate toate …. Stiu ca poate, cateodata, nu am fost fiica care ti-ai dorit-o, poate ca am fost prea rebela sau prea cuminte, insa sunt aici pentru a te iubi neconditionat pentru ca numai tu mi-ai stiut necazurile si fericirile, numai tu m-ai ferit de tot ce e mai rau si mi-ai oferit tot ce e mai bun …. Mi-ai oferit trup din trupul tau, ore din viata ta si cel mai important lucru este ca mi-ai oferit dragostea ta … poate ca multi ar vrea sa fie in locul meu acum, insa nu te-as schimba pentru nimic in lume …. Doar tu poti sa stii cat de greu mi-ar fi fost fara tine, fara sa-ti aud cantecul de leagan, fara sa ma bucur de mangaierile tale, fara sa-ti vad chipul angelic … Stii ca numai impreuna putem trece peste tot si numai impreuna vom fi fericiti … Stii ca nu as putea trai departe de tine deoarece tu esti cea care ma alimenteaza in fiecare zi cu energie si cu pofta de viata …. Esti centrul universului meu si fara tine nimic nu ar mai avea rost si nu imi ramane decat sa iti multumesc pentru ceea ce esti si pentru ceea ce faci pentru mine … te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca esti mereu aici pentru mine, te iubesc pentru ce esti, te iubesc pentru ca mi-ai dat viata, te iubesc pentru ca m-ai acceptat asa cum sunt, cu calitati si defecte, si nu ai incercat sa ma schimbi! TE IUBESC!

Daca nu ai bani destui pentru. un buchet de trandafiri ai putea sa-i iei un singur trandafir in care cu usurinta si rabdare ii dedici pe o petala un simpu:TE IUBESC! sau ai putea sa-i scrii un biletel care sal bagi intrandafir si sa-i scrii asatongueoate pentru. o lume
Esti o singura persoana
Dar pentru. mine mama esti lumea mea intreaga!

S-au ai putea ca un sarut puternic si mare sa schimbe totul! Caci poate daca mama ta e mai simpla nici toate floriile din lume nu inseamna un sarut dat cu dragoste de catre fiica\fiul ei!

| pisicuta13 a răspuns:

Daca vrei poti sa-i cumperi un tort fa-l la comanda pe care sa scrii ca o iubesti si o floare ar bucurao foarte mult.

| Xcel98 a răspuns:

O floare funda?

| cernescu16 a răspuns:

Eu i-am luat un blender (pentru ca aveam si eu nevoie sa fac lapte cu bananelaughing ) si un parfumtongue a fost fericita laughing.acu depinde de tine