| anonim_4396 a întrebat:

Se pare ca sunt prizoniera inimii lui.Sau asa ceva, pentru ca se foloseste de iubirea mea si e sigur ca daca il iubesc nu ma despar de el.Am ramas in stare de soc cand l am intrebat daca se foloseste de iubirea mea, iar raspunsul a fost da.
Ce parere aveti de asta?
PS: avem 15

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 15 ani sunteti inca tineri. Chiar de va despartiti, sigur vei gasi altul mau ...nu stiu cum fata de acesta.
Sperie-l ca va despartiti, poti face chiar o mica farsa pentru a-l trezi la realitate.

| Sfinnx a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba il speriu.Ptc zice bine. Oricum tu o sa suferi si tot tu te intorci.

| anonim_4396 explică (pentru Sfinnx):

Atunci iti recomand sa cauti alta baiat. Esti tanara si frumoasa. Meriti sa e bucuri de viata din plin!

| kandaraki a răspuns:

Sunteti mici inca, el e prea sigur pe el, mai ales in cazul cand va iesi cu alta pe la spatele tau si tu nu vei sti asta, caci te va manipula emotional si va crede ca nu il vei parasi. asa tip de baieti super increzuti trebuie invinsi cu propria arma. intreaba-l inca odata - te folosesti de iubirea mea? el daca va zice da. atunci ii zici - pai uite nu fi asa sigur, nu sunt prizoniera ta, nu sunt nici macar iubita ta, si il lasi, de TOT.

| buburuza2007 a răspuns:

Esti fraiera.altceva nu am ce zice fetelor bagati-va mintile in cap, daca vedeti ca cel de langa voi nu va ofera acelasi lucru care il oferiti si voi lasati-l si gasiti altu ce daca zice lumea ca sunteti curve, nu toate sunt curve, sunteti femei si aveti dreptul sa iubiti si sa fiti iubite asa ca lasa-l daca se foloseste de tine cum mai poti sa stai cu el nu e ultimul barbat de pe lume

| Otylayall a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te deesparti de el, adica intr-o relatie trebuie sa existe reciprocitate. Poate o sa iti fie mai greu, pentru ca zici ca il iubesti, dar mai bine asa decat sa te foloseasca.Parerea mea :*

| Shattered a răspuns:

Scumpo, iubeste cand esti pregatita, niciodata cand esti singura. Ofera la randul tau ce ti se ofera.

| JIGHIRUS a răspuns:

Mi se pare ca profita de tine! ai grija ca daca il iubesti asta nu inseamna ca trebuie sa ii acorzi a doua sansa daca va "gresi"! stii la ce ma refer! nu? ti-o va cere stiind ca il iubesti asa mult! esti cea din poza? esti frumoasa! vei gasi usor pe cineva care sa merite!

| AliMiha a răspuns:

Lasa-l! La 15 ani nu trebuie sa-ti complici viata in felul asta! Nu incerca sa te maturizezi atat de tare. Oricum, baiatul asta nu merita nici sa stai de vorba cu el. Nu fii jucaria lui. Incearca sa-l uiti, sa poti sa-ti faci loc in inimioara pentru un alt EL care sa nu se foloseasca de iubirea ta. E frumos sa iubesti dar e si mai frumos sa iubesti si sa fi iubit!

| blandete a răspuns:

happy in ce fel se foloseste?