| AGurl a întrebat:

Serios nu stiu ce sa mai fac...

Sunt cu prietenul meu de 1 an si 3 luni.
Eu nu ma mai simt atrasa de el, dar am ramas cu el pentru ca de fiecare data ma implora in lacrimi, nu glumesc, sa nu il parasesc.
Am incercat in toate modurile sa-i spun ca ar trebui sa-i punem capat relatiei, si o fac de cam 3 luni, dar nu renunta, si ma doare sufletul cand il vad plangand.
Acum doua seri, ne-am certat si mi-a spus ca daca nu il iert isi face ceva rau, ca se omoara, si ca o sa il am pe constiinta...

Eu am ramas muta, nu mai stiu ce as putea face.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să îi pui punct și să îl lași în pace, să facă cât îl duce capul, nici nu ai cum să îl ai pe conștiință căci tu ai făcut ce trebuia să faci. Mai mult rău îi faci așa, ești înconștientă. Ai fost inconștientă din prima că te-ai cuplat cu cineva pe care nu iubeai. Atunci nu te durea sufletul? Urât.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa discuti si sa rationalizezi cu el. Explica-i ca nu ar trebui sa existe nicio satisfactie in faptul ca te are ca iubita, daca tu nu ii poti impartasi sentimentele si te simti nefericita cu el. De asemenea, faptul ca foloseste asemenea tehnici de santaj emotional arata ca nici el nu tine la tine, caci un om care iubeste pe cineva nu ar recurge niciodata la asemenea gesturi. Daca nu intelege si daca o tine tot asa una si buna vorbeste cu parintii lui, pentru ca inseamna ca ar anumite probleme care trebuie rezolvate la un psiholog sau un psihiatru.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Recomand sa vorbesti cu parintii lui despre situatia voastra.Va fi spre binele lui.

| kandaraki a răspuns:

El profita de slabiciunea ta, te verifica. te santajeaza emotional, acest tip de persoana nu e Barbat, e un papa lapte. ii zici direct ca va despartiti si atit, te-ai intor si ai plecat si gata. nu-ti fa griji pentru el, nu va pati nimic.