| anonim_4396 a întrebat:

Sfinte binecuvantari si multe haruri de la Dumnezeu, pentru voi si pentru cei dragi voua.
Lumina sfanta a Invierii, sa va calauzeasca viata si inima!
Sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| Daniel TM a răspuns:

Multumesc. Iti doresc si tie la fel!

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Multumim! - la fel, Oliana! Sarbatori Fericite Tuturor!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Multumesc Oliana...Paste Fericit alaturi de cei dragi!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Aceleasi urari pentru tine si pentru membri marii familii TPU

| Dara a răspuns:

Multumesc, Oliana! Sarbatori senine si pace in suflet iti doresc si tie!
Lumina sfanta a Invierii sa coboare in sufletele tuturor!
Sarbatori fericite!

| Dara a răspuns:

Regis, anul trecut, in Vinerea Seaca mi-a murit tatal, asa ca aceasta zi este de doua ori mai trista pentru mine.
Obiectivul meu pe ziua de azi era sa fac urari de doi lei la toata lumea care nu are nevoie de ele si mai ales sa fac abuz de clisee. Am crezut ca nu se prinde nimeni, dar uite ca m-ai desconspirat!
Scuza-ma Oliana!

daniela
| daniela a răspuns:

Multmesc. Atat tie cat si tuturor celor care citesc aceste randuri le urez un Paste fericit si tot binele din lume

regis
| regis a răspuns:

Bleahhhhhhhhh... au inceput urarile "din suflet"... Ba mai mult, vad ca unii se grabesc cu "Hristos a inviat!", desi astazi e abia inmormantarea, adica Vinerea Mare sau Vinerea Patimilor, o zi foarte trista pentru crestini.
Si nu uitati, o urare de Pasti in care nu apare cliseul cu "lumina sfanta a invierii" e ca o manea fara bani, femei si dusmani.

| cribus a răspuns:

Mersi la fel iti doresc...

| gabrielutzu a răspuns:

Hristos a inviat!

| nicoleta_7357 a răspuns:

Multumesc Oliana, sa dea Dumnezeu ca toti copii Domnului sa fie calauziti de lumina sfanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Lumina învierii să aducă liniștea sufletească și înțelepciune pentru a depăși situațile grele ale vieții.
Distracție plăcută alături de cei dragi.
Hristos a Înviat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mutumesc mult oliana si pentru tine si voi toti la fel. un Paste fericit si cat mai multe si frumoase cadouri de la iepuras!