| galaxygirl13 a întrebat:

Specialisti, doctori si multi alti oameni specializati mentioneaza ca barbatii/baietii sunt creati genetic cu instinctul animalic de a fi atrasi de lucrurile care le asigura un anumit comfort in creier, de exemplu sanii mari si fundul mare, care inseamna fertilitate.Ei mai spun ca atunci cand un barbat/baiat vede o fata foarte bine dotata, imaginea i satisface ca si un drog.
Tocmai de aceea nu inteleg cum este posibil ca unii sa nu fie atrasi de femei/fete cu forme, ci sa prefere cele slabute si mai degraba cu sani mici si fundul mic.Se contrazic intr-un fel cu stiinta sau are si asta o explicatie?
Si daca un barbat/baiat se indragosteste de o fata slaba fiindca il atrage, va mai avea o imagine de a unei fete cu forme acelasi efect( cum am spus mai sus, ) asupra lui? Daca nu, cum e posibil, toata treaba asta sa se contrazica cu stiinta?
Daca este vorba despre exceptii, vorbim despre barbati care nu au fost creati sub acelasi instinct? Pentru ca nu cred ca este posibil asa ceva.

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orice om indiferent de sex are instincte ele sunt ca bios nativ,practic cu ele venim pe lumea asta, nu ca mentioneaza Specialisti, doctori si multi alti oameni specializati si ca se poate dovedi istoric asta, in cultura sumeriana,egipteana, evraica, greaca exista statuete cu femei cu sani, slabe, forme care demonstreaza anumite preferinte sexuale nu doar feminine si masculine, exista statuti si cu barbati, si in prezent se poate observa asta e normal, e ceva involuntar de asta ne numim hetrosexuali, in lipsa acestui instinct nu am mai face sex si am disparea ca specie, exista si persoane asexuali desigur

| RAY a răspuns:

Christine99

Pentru mine, barbatii nu sunt asa, nu poti mentine o relatie cu cineva exclusiv pentru "gauri negre" decat daca esti dispera

dar voi ce oferiti in ziua de azi in afara de "gauri negre"?

| RAY a răspuns:

Christine99 asta nu e un argument rational

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tocmai de aceea nu inteleg cum este posibil ca unii sa nu fie atrasi de femei/fete cu forme, ci sa prefere cele slabute si mai degraba cu sani mici si fundul mic.Se contrazic intr-un fel cu stiinta sau are si asta o explicatie?
Da, are, știința este inexactă.
Si daca un barbat/baiat se indragosteste de o fata slaba fiindca il atrage, va mai avea o imagine de a unei fete cu forme acelasi efect( cum am spus mai sus, ) asupra lui? Daca nu, cum e posibil, toata treaba asta sa se contrazica cu stiinta?
Treaba nu are nimic de a face cu știința, care este un model slab și inexact.
Daca este vorba despre exceptii, vorbim despre barbati care nu au fost creati sub acelasi instinct?
Toți au fost creați sub instinctul supraviețuirii speciei, care nu ține cont de teoriile din cărți.
Pentru ca nu cred ca este posibil asa ceva.
Dta crezi ceva bazat pe teorii. Dacă viața îți infirmă teoriile, preferi să crezi în teorii, iar nu în ceea ce oferă viața.

| doctorandus a răspuns:

Daca majoritatea barbatilor beau alcool nu inseamna ca un barbat anume bea alcool.

| aXy99 a răspuns:

Mie imi plac fetele slabe, sanii mari sa-i aiba doar daca indeplineste cumulativ urmatoarele conditii:
1. Nu este grasa.
2. Nu are silicoane.
3. Nu sunt exagerat de mari.
4. Nu sunt lasati.
5. Sunt bine proportionati cu structura osoasa si cantitatea de grasime a fetei.

PS: Nu spun nici sa aiba doua bube in loc de sani, dar decat exagerat de mari, mai bine mai micuti.

Fundul poate fi mai mare, dar sa fie bombat.

| Plato a răspuns:

Relatiile si iubirea NU sunt o știință.
Personal, nu sunt deloc impresionat de forme oversized.
Fiecare are un ideal, niciunul la fel. 3 miliarde de oameni inseamna 3 miliarde de pareri diferite.

Satisface ca un drog? Cred ca doctorii aia erau cam satisfăcuți cand au facut studiul.
E de-a dreptul absurd si ridicol. Frumusetea e 100% relativa si in ochii privitorului, nu exista oameni frumoși sau urati in general, e ceva total subiectiv.
Studiul ala e tâmpit. Repet, iubirea/relatiile NU sunt o știință. Fiecare om are propriul ideal distinct de toate celelalte.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pentru ca oamenii au evoluat de la rangul de instinct, iar acum pot alege ce sa le placa si ce nu.

| Superior a răspuns:

Astea-s prostii.
Gusturile nu se discuta si... se schimba.

| Yuoia a răspuns:

Fizic, mie imi plac cele filiforme, ca frantuzoaicele.
Dar daca tu te bazezi numai pe fizic, in momentul cand deschide gura incep problemele. Ori e cicalitoare, ori e toanta si nu stie ce spune, ori e frigida, ori e vulgara, ori... cine stie ce nu iti convine si o trimiti la ma-sa. Te plangi tuturor ca nu se poate trai cu o asa femeie. Ca ea e de vina, nu tu. Nu tu care nu te-ai uitat si la caracterul ei inainte de a o lua de nevasta.

| laSoledad a răspuns:

"Si daca un barbat/baiat se indragosteste de o fata slaba fiindca il atrage"

Indragosteala nu este egal cu atractie. Una e sa fii atras de o femeie si alta e sa te indragostesti de ea sau sa te casatoresti cu ea.

Cauze pentru care unii barbati nu prefera femeile mai dotate:

Probabil ca pentru unii barbati, ceea ce le convine dpdv fizic la o femeie este de ajuns pentru a se indragosti de ea. Pentru alti barbati, nu. Iau mai multe aspecte in considerare.

Probabil ca unii barbati au avut experiente cu femei cu care au intrat in relatie doar pentru aspectul lor fizic si au fost dezamagiti.

Sunt barbati care au si alt fel de preferinte in materie de femei, nu doar fizicul. Fizicul poate ca-i atrage, dar personalitatea, caracterul, comportamentul femeii poate ca nu. De aceea, unii barbati raman cu alte tipuri de femei decat cu cele dotate.

O femeie foarte dotata mai este si tinta privirilor si comentariilor altor barbati. Sunt barbati care se respecta nu le trebuie o femeie care este tinta unor astfel de expuneri.

Mai sunt si pedofilii, care nu tin cont de femeile mari (nu zic mature) si dotate.

Mai sunt si blegii, lenesii, low-key, uratii si misoginii, care din start n-au acces la o relatie cu alea dotate si astfel ii vezi prinzand ce mai ramane... si ce le cade-n plasa.

Dupa cum vezi, desi ochiul lor cere, mai sunt si exceptii. La fel si-n cazul femeilor. Nu tuturor femeilor le plac aia musculosi si prea macho sau nu toate au acces la ei.

| killer3023 a răspuns (pentru laSoledad):

Tu unde te încadrezi? Ce mai rămâne și fără corp? Sa înțelegem ca tu ai corpul ăla fără sâni mari, fund mare și bombat și o dai pe ocolite?

| galaxygirl13 explică (pentru killer3023):

Erau niste intrebari foarte random, voiam sa aflu mai multe opinii din simpla curiozitate, nu am legat intrebarile de cv personal dupa cum ai observat ( daca ai observat).Dar presupun ca pe oriunde te duci e absolut imposibil sa nu dai si de persoane care sa ti dea oleaca de hate laughing

| laSoledad a răspuns (pentru galaxygirl13):

Cine ti-a dat hate? E un cuvant prea mare hate pentru niste pareri care sunt diferite.

| laSoledad a răspuns (pentru killer3023):

Măi macho man cu potența-n tastatură şi-n cablul de net, ai ochii prea încețoşați de nu mai distingi cuvintele, d-apoi ideile? Userul întrebă despre excepțiile de bărbați care nu mai preferă tipele dotate şi vrea nişte cauze ("Daca nu, cum e posibil, toata treaba asta sa se contrazica cu stiinta?" întreabă ea). Eu i-am dat unele cauze cunoscute. Nu am făcut referire la mine sau la altcineva cu nume sau prenume.

Omul nu e facut doar din carne şi oase, iar scopul unei femei nu e numai împerecherea sau exploatarea sexuală de către mascul, măi iepuraş!

Mai rafinează-ți logica aia, că faci nişte deduceri din afirmațiile altora, de stă mâța-n coadă. Nu trebuie să fii lipsită de forme pentru a enunța niște adevăruri general valabile, niste cauze pentru care sunt bărbați ce nu preferă femeile foarte dotate. Majorotatea cauzelor sunt trecute mai sus şi ai fi surprins să afli că țin de alegerea bărbatului în cauză. Legat de trupul meu, stai tu liniștit că m-au înzestrat ai mei cu forme şi m-au înzestrat cu ceva şi mai puternic decât atât pentru o femeie!

| RAY a răspuns (pentru galaxygirl13):

Tu vrei un asexual?

Răspuns utilizator avertizat
| christine99 a răspuns:

Doamne tu nu ai ocupatie, o viata, oameni pe langa tine? Vorbesti de barbati de parca sunt fiinte extratereste. Si femeile sunt mai mult decat corpul lor, degeaba ai curul si sanii mari daca de-abia stii sa legi 3 cuvinte, nu te indragostesti de un corp.

| laSoledad a răspuns (pentru christine99):

Nu se îndrăgesc aia de-un corp, ci de gauri negre.

| christine99 a răspuns (pentru laSoledad):

What?

| laSoledad a răspuns (pentru christine99):

Ai spus "nu te indragostesti de un corp". Normal ca ei nu se indragesc de-un corp. Ei "prind drag" numai de gauri negre.

| christine99 a răspuns (pentru laSoledad):

Pentru mine, barbatii nu sunt asa, nu poti mentine o relatie cu cineva exclusiv pentru "gauri negre" decat daca esti disperat. Fata care a pus intrebarea oricum nu a trecut de clasa a 10a si nu are o viziune asupra lumii din experienta, ci din auzite, cand va mai creste va vedea ca am dreptate, sau cel putin va vedea ca stiinta adevarata nu se ocupa cu studiul relatiilor.

| laSoledad a răspuns (pentru christine99):

Logic.

Dar aia care s-ar pune intr-o relatie cu una numai pentru fizic, oricum sunt ahtiati numai dupa gauri negre.

| christine99 a răspuns (pentru laSoledad):

Am inteles, nu era nevoie sa repeti aceeasi fraza de trei ori *facepalm*

| laSoledad a răspuns (pentru christine99):

Lasa ca nu te-a hartuit nimeni. Prea te victimizezi.

| christine99 a răspuns (pentru laSoledad):

Faptul ca ti-am atras atentia ca te repeti nu inseamna ca ma victimizez, cred ca ai mancat ceva stricat azi.

| laSoledad a răspuns (pentru christine99):

Nu mai jigni persoanele pe care nu le agreezi. Nu te ajuta la nimic.

| christine99 a răspuns (pentru laSoledad):

Bine, parinte. Cum zici tu, sper ca ma vei lasa in pace acum.

| laSoledad a răspuns (pentru christine99):

S-a intamplat sa gasesc multe comentarii aici in care te victimizezi si apoi te certi din nimic cu userii TPU, chiar si cu cei cu care ai o parere comuna, ca aici de altfel.

| christine99 a răspuns (pentru laSoledad):

Maybe mind your own business? Spun ce vreau. Daca am zis ceva neadecvat, decid editorii acestui site, in rest de cenzurat nu ma cenzurez.

| laSoledad a răspuns (pentru christine99):

Dar ninic nu trebuie. Te cenzurezi cand este de cuviinta constiinta ta sa o faca, inaintea editorilor. Daca mintea ta a scos un comentariu atat de prostesc precum referinta la indigestie, asta nu dovedește decat ca, in acest timp, constiinta ta era absenta.

I've always minded my own business, dar trecand pe la multe intrebari comune pe unde te-am zarit, rare au fost datile cand sa nu fii implicata intr-o disputa. Din chestii minore. Probabil ca este o chestiune neurologica. Insa, sa vad atatea precedente de cearta si acum sa vad ca te iei dintr-o simpla repetitie, imi spune ca la tine este problema, la atitudinea ta, nu la micile comentarii inofensive.
Un om asezat ar fi rumegat singur prima mea fraza, fara sa mai intrebe superficial "What?" Un om asezat ar fi trecut cu vederea niste repetitii care nu-l afecteaza cu nimic cu adevarat.

| RAY a răspuns (pentru laSoledad):

In lipsa atractiei fizice nu ne am pierde timpul cu voi

| christine99 a răspuns:

RAY ce pot sa ofer eu e treaba mea, ce pot sa ofere alte femei nu ma intereseaza. Daca tu stai intr-o relatie doar pentru ca are p***y si ii suporti toate defectele de comportament, esti cam fraier.

| Daniel323 a răspuns:

Pedofilii prefera fetele epilate cu sanii mici.

| dani420 a răspuns:

Tadaaa! Here i am. Pe mine fetele slăbuțe ma atrag foarte foarte mult. Sânii micuți/medii. Fund bombat. Nu mare, nu sâni mari. Habar n am de ce ma atrag asa mult fetele de genu, dar ele ma excită mult mai mult si le as alege oricând in defavoarea celor cu sânii mari, fund mare, corp voluptos mai pe scurt