| kiki_4714 a întrebat:

Sunt insarcinata si nu prea stiu ce nume sa ii pun fetitei sau baietelului pe care il am. eu m-am gandit pentru o fetita la ruxandra sau la adela ( nu stiu de ce dar au fost primele nume care mi-au placut si mi-au trecut prin cap)la baietel rares sau andrei. voi ce parere aveti?

43 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Pe copii mei ii vor chema : Brianna Maria
Si : Razvan Sebastian happy

La mine e vorba despre un viitor, mai mult sau mai putin indepartat. Dar numele astea imi plac mie happy

Si imi mai place : Renata, Mara, Aida, Daria, Teodora happy
Si la baieti : Rares, Mihnea, Dragos happy

Cam astea imi vin in cap acum.

| candycarrie a răspuns:

Adela nu imi place:-s Ruxandra e frumos, si Sonia e frumos, Pe surioara mea o cheama Medeeahappy
Rares si Andrei sunt nume ft frumoase:*

| xibalba a răspuns:

La fetita: Irina, Iulia, Ana, Sofia, Paula
la baieti: Paul, Iulian, Claudiu, Sorin, Mihnea

| Mar a răspuns:

Pai la fata:adelina, carla, miruna.ramona,alice,viviana,carmen,livia,georgiana,ema.iar la baiat:rares, luca, victor, tudor, cristian, robert, silviu, razvan.Totusi ar trebui sa il intrebi si pe tatal copilului. pupici :*

| Anonima3127 a răspuns:

Fetita alesia-maria ...baietel andrei-razvan :X

| katala a răspuns:

Mai ai rabdare; pana nasti o sa gasesti si numele! Consulta-te si cu tatal copilului sau el nu are nimic de spus? Eu cred ca numele trebuie sa-l gasiti impreuna. Oricum o sa primiti o multime de sugestii de la cei apropiati asa ca veti avea de unde sa alegeti. Sa va traiasca si sa fiti fericiti!

| George1510 a răspuns:

In primul rand sa-ti traiasca, sa fie sanatos/sanatoasa
Baiat: Rafael, Robert, George
Fata:Madalina(d la numele prietenei mele)

| Rukhsandra a răspuns:

Ruxandra e frumos- pe mine ma cheama asa si imi place foarte mult
Daca o sa fie baiat e frumos sa-i pui numele de Mihai, Andrei, Adrian, Gabriel

| maria ;x a răspuns:

In primul rand sa-ti traiasca fetita s-au baietelul!
Mie mi-ar place Anamaria(ca pe mine smug) s-au Enya, Raisa, Ioana, Irina
Pt baieti : Mihai, George, Sorin, Razvan
Ar suna minunat si Victorash`happy si Paloma(un nume mai special... din Mexic) care inseamna porumbel...
Ramane sa alegi tu impreuna cu tatal copilului.
Daca ti-ai ales din numele spuse de mine... da mi un msg pe privat, s-au poti sa mi dau unul (acum) cu id tau... daca vreilove struck mi ar placea sa vorbim love struck
pup!

| andrei a răspuns:

Pai la fetite:Irina, Mihaela, Iuliana:X
La baiat:Andrei, Robert, Bogdan, Cristiwinking

Sa-ti traiasca!\dancing

| Klara a răspuns:

Andrei, Rares e naspa.
Eventual ar merge si Stefan.

Nu-mi place nici Ruxandra nici Adela (parca Adina ar suna mai bine), dar e alegerea ta oricum. Printre numele mele preferate se numara Ana, Olga, Elena, Ecaterina, Ines, Sofia, Natalia... thinking ( asa, ca sugestii)

| RUMBURAK a răspuns:

Baiatului Angelo si fetei Maria Julia

| versavia a răspuns:

Daca as fi avut fetita i-as fi pus numele Andreea, dar am baietel si-l cheama Alexandru.

| Gabitza a răspuns:

La fetita Gabriela, iar la baiat Gabriel sau Lucian happy
Sa iti traiasca! happy

| LittleandLiars a răspuns:

Sunt frumose aceste nume insa. mie imi place la o fetita urmatoarele nume:Andrada
Smaranda
Anita
Delia
Maria
Sofia
Anabell
Alice
Adelina
Gina
Viviana
Emanuela
Raluca
Geanina
Cezara
Aida

Baiatului:

Cezar
Da imi place si Rares
Bogdan
Orlando
Bernard
Vlad
Teo
Robert
Luca
Razvan
Stefan
Mihnea
Rafael.

Sper sa iti placa.
Sa fie sanatos/asa frumos/asa

| Cubulets a răspuns:

La fetita ai putea sa ii pui numele bianca prescurtat bia sau camelia prescurtat camy sau
iar la baiat radu sau claudiu

| Locaa a răspuns:

La fetita Iris-Marialove struck sau Daria-Ioana si la baietel Sebastian sau Rares(nu sunt prea comune numelehappy )

| Just Kiddin' a răspuns:

La fetita Ana-Maria, Andreea, Catinca, Ilinca, Silvana, Andrada, Irina, Doris, Doriana, Elena
La baiat Ovidiu, Razvan, Rares, Andrei, Sorin, Alexandru, Silviu, Stefan, Filip, Mihnea, Marius, Radu

| alexxy_8614 a răspuns:

Poi la fetita ai putea pune ana maria, ema, daria, alice, raluca si ruxandra e frumos iar daca se naste baietel poti pune teodor prescurtat teo, alexandru, rafael, andrei, raul, sorin
Sa`ti traiasca! :X

| Irina1705 a răspuns:

Fetitei mele i-am pus numele Anastasiahappy Imi plac mult Olivia, Daria, Sofia.

| KatyKat a răspuns:

Fetita > Adela
Baiatul > Luca
eXcelenT`

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Mie imi plac numele alex si emma

| Yana a răspuns:

Super! Sa iti traiasca! Mie imi plac foarte mult Ruxandra si Rares.

| ily kim nam gil a răspuns:

Lla fetita teo sau mihaelabig grin

| Pupily92 a răspuns:

Daca e fata, Roberta sau Alejandra
iar daca e baiat Alejandro sau Robert

| .:.:.Sn0f0 eXtasy`.:.:. a răspuns:

La fetita ai putea:
maria
Alexandra
Andreea
Inna
Miruna
Cristina
Sabrina
Georgiana
Anda.
Baietii:
Andrei
Bogdan
Cristian
Alexandru
Luca

| andutzza776 a răspuns:

Eu zic ca e mai bine adelina si o poti striga adela, ruxandra e mai proasta alegerea, cand va avea 1 an sau 2 nu o sa poata sa rosteasca numele
baietel imi place mult david
noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu cateva idei:Adeline, Cataline, Nicolete si Cristine
Mirabele, Manuele si mai am si Daniele...pentru restul cauta pe youtube Sorinel Pustiu-adeline manechine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e baiat eu i-as pune claudiu daca e fata marcy * asta e parerea mea sa iti traiasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult numele astea:ANYA(se pronunta ani-a se pune accent pe a. e nume rusesc)Neilini(arabesC)roberta, corina, natasa, alina, aliona, adnana si iustina,. Iar ca sa stii dc ti-am dat primele nume cu tot cu pronuntie. etc fiindca eu ii voi pune fetei mele numele de Anya sau aliona.pentru baieti::Andy Sau Zac