| alexa1 a întrebat:

Sunt prea nervoasa mai mereu...ma port urat cu prietenul meu desi il iubesc enorm de mult. Ce sa fac sa nu mai fiu asa? Astept un raspus repede pentru ca imi este frica sa nu ma paraseasca sadsadsad...

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cred ca trebuie sa vezi cauza pentru care te porti asa. Si mie mi se intampla uneori sa ma enervez in relatie pentru lucruri de nimic. Incerc sa fiu constienta de motivul pentru care sunt nervoasa. Cand simt ca ma enervez, ma intreb " de fapt, care e motivul?". Si, de cele mai multe ori e altceva. Fie sunt obosita, fie sunt suparata pe el din alta cauza si nu am rezolvat-o la timp, fie e SPM-ul... Important e sa comunicati. Cauta in trecutul vostru comun si vezi daca aveti conflicte nerezolvate, care ajung acum sub masca diverselor incidente minore, pe care le transformi in certuri. Bafta!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca esti constienta de ce faci tot e ceva, incearca sa te corectezi pana nu va fi prea tarziu.Cat crezi ca iti v-a suporta nervii? Daca nu te corectezi cat de curand iti v-a spune...pa.

| elena a răspuns:

Ceva de intampla de esti asa nervoasa si nu vrei sa spui. N-ai bani, esti nemultumita de tine, de prietenul tau, de parinti, prieteni, serviciu nu stiu exact dar exista sigur o cauza a nervozitatii tale. Analizeaza cele scrise de mine si daca ajungi macar la o singura cauza scrisa de mine, discuta cu cineva apropiat, cere sfaturi, chiar si noua. Sa stii ca este greu sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat, deci atentie.

| andreea_8479 a răspuns:

Iti spun eu ca daca ar face sh el acelasi lucru k sh u...ai renunta sa t mai porti asa cu el
pentru ca vezi ca nu este
poate se simte in plus, poate crede ca ai p altcineva d t porti asa urat cu el
ii pot veni in minte multe idei
pune te in locul lui... u cum ai reactioana?
incearca sa vezi ce te a determinat sa t porti asa cu el...controleaza te...gandeste te bine...ai putea sa il pierzisad

| Sara a răspuns:

Asa sunt si eu draga mea sad ne certam pontr ca eu incepsad si din cauza asta ajung tot eu sa sufar din cauza nervilor lui.
explica i si sigur te va intelege. daca te iubeste asa cum te a iertat pana acum te va mai ierta. dar gandeste te ca si el s a saturat de atatea certuri si discutii. vrea liniste!@

| yoannah a răspuns:

Offf... urat moment:yawn

Incearca sa ii explici de ce te porti urat cu el si spune-i cat de mult il iubesti:happy
Si nu in ultimul rand roaga-l pe el sa te ajute sa invingi stresulhappy
In doi este mai usorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca-ti place batuta sa aveti motiv de impacare.impacarea e asa de dulce. da mai sunt si alte metode.asta daca nu te paraseste.sa stii ca vb serios.sunt persoane care au inclinatii violente in dragoste dar trebuie sa aiba si partener adecvat.se poate rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ori esti geloasa ori iti place sa te certi, dar nu esti constienta de acest lucru. Mai poate fi si din cauza faptului ca nu esti multumita de propria-ti persoana si incerci sa ii gasesti lui defecte. Incearca sa te calmezi si sa faci altceva atunci cand simti ca te enervezi...stiu ca e greu si eu am trecut prin asta...gandeste-te ca tot tie iti va parea rau dupa cearta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-o **** una noapte trebuia sa merg in disco si aia o fu o proasta ...acum nu pot sa dorm de nervi ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel. din cauza mea ajungem la tot felul de discutii, jicniri care nu isi au rostul.chiar nu stiu ce sa mai fac ca sa nu mai fiu asacryingam nevoie de sfaturi.si am uitat sa spun.in august ne casatorim, deci trebuie sa rezolv cat mai repede. p. s nu am fost mereu asa. vreau sa fiu ca inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceeasi situatie ma aflu si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexa, eu zic ca asa suntem noi femeile. ori de gelozie ori din cauza hormonilor, ori lipsa de comunicare cu partenerul.incearca sa comunici cu el, explica-i de ce esti asa. poate din vina lui?