| cineva666 a întrebat:

Sunt trista si simt nevoia sa vorbesc cu o persoana necunoscuta...sa ma descarc sad cu o persoana matura

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Suntem aici sa ajutam si sa ascultam durerile altora, suntem maturi si te vom asculta cu drag.
Daca vrei, putem vorbi aici ori imi trimiti un mesaj in privat
Sunt multi useri seriosi care intind o mana celor care cer ajutor.
O zi bunahappy

51 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Si ce pacat ca tu cunosti toate persoanele de pe planeta...

| cineva666 explică (pentru Drolja):

N-am spus asta

| RAY a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau cu tine dar descarcarea emotionala da ajuta emotional, dar degeaba te descarci daca nu te regasesti pe tine insuti si nu sti ce vrei de fapt, de fapt comunicarea trebuie sa fie cu tine insati, multa bafta

| cineva666 explică (pentru RAY):

Stiu ce vreau... imi doresc doar sa fiu fericita alaturi de o persoana care sa ma merite...

| RAY a răspuns (pentru cineva666):

Atunci cine sta in calea fericiri tale?

| cineva666 explică (pentru RAY):

Nu pot f fericita de una singura happy. am o relatie dar...nu stiu daca chiar ma merita, incerc sa-mi dau seama de asta dar cam greu.e o pers ciudatica

| RAY a răspuns (pentru cineva666):

Il placi la fizic sincer?

| cineva666 explică (pentru RAY):

Da happy de nu-l placeam nu stateam cu el happy avem o relatie de o luna jumate

| RAY a răspuns (pentru cineva666):

E ceva, dar fericita nu esti

| cineva666 explică (pentru RAY):

E o persoana dificila sad

| RAY a răspuns (pentru cineva666):

Ce inseamna pentru tine dificila? posesiva? geloasa? copilareasca?

| cineva666 explică (pentru RAY):

Azi este ok..maine nu mai este happy. parca sunt 2 persoane total diferite happy oricum fata de trecut acum este mai ok. a fost dezamagit si si-a cam pierdut increderea ..probabil din cauza asta nu prea e deschis cu mine.

| cineva666 explică (pentru RAY):

Pana si el se considera o persoana ciudata happy dificila. mi-a cerut sa nu-l schimb si sa-l accept asa cum este. sa ma dau dupa el

| RAY a răspuns (pentru cineva666):

Parca ai vorbi de mine e asta e cateodata ne pierdem increderea

| NoRegretsxx a răspuns (pentru cineva666):

Este probabil bipolar. E destul de serioasa problema si greu de acceptat pe termen lung o persoana ce poate suferi de aceasta boala daca nu se trateaza.

| cineva666 explică (pentru RAY):

sad.

| RAY a răspuns (pentru cineva666):

Nu stiu de ce intra uni in relatii avand incredere zero in respectiva persoana,macar i dai o sansa la prima minciuna adio da macar i dai ca nu mori,cu timpul numai devi asa dependent emotional de cineva mai indiferent,rece,faza e ca va vi gelos,posesiv, aceste persoane se inmultesc alarmant de mult indiferent de sex,in viitor vom avea robotii pentru ca nu vad alcumva, increderea e baza in orice relatie parerea mea, incredere, intelegere, atractie fizica etc

| mihai69 a răspuns:

În lipsă de altceva, poți să vorbești și cu mine.
Pot părea uneori imatur, dar nu când e vorba de lucruri serioase.

| cineva666 explică (pentru mihai69):

Multumesc ca vrei sa ma 'asculti'

| mihai69 a răspuns (pentru cineva666):

Așadar, „p.m. me"!

| Fatamuntilor a răspuns:

Te asteptam sa-ti spui problema.Suntem si persoane mature.

| SkyPilot a răspuns:

Buna Oana,
Daca vrei sa vorbim iti stau la dispozitie. Noi am mai avut candva o discutie in zona publica. A fost ca raspuns la o intrebare legata de o relatie a ta.
Sper sa te pot ajuta!

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Buna! stiu ca am mai vorbit si chiar ai vorbele la tinewinking. cand raspunzi la o intrebare iti dai tot interesul nu ca alte persoane... raspuns in fuga sau la misto

| SkyPilot a răspuns (pentru cineva666):

Multumesc pentru aprecieri happy
Te va ajuta sa povestesti cuiva ceea te te framanta. Iti vei pune ordine in ganduri, te vei "racori" un pic si cel mai probabil vei descoperi si drumul de urmat.

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Off sad

| cineva666 explică (pentru SkyPilot):

Off. sad

| sofisis a răspuns:

Sunt destule persoane aici care cu siguranta iti vor raspunde daca le dai un mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ocupat, sunt imatur si nu sunt necunoscut. Exact ceea ce cauti.

| Iunix a răspuns:

Te ascult

| Dintrebare a răspuns:

Cred ca cea mai buna varianta sa te descarci e sa povestesti care e problema, aici, unde sunt doar necunoscuti. Asa ai ocazia sa auzi mai multe pareri sau sfaturi

| cineva666 explică:

Multumesc ca v-ati oferit sa ma ascultati

| cineva666 explică:

Acum nu stiu daca ar fi bine sa ma 'plang'aici sau sa aleg pe unu'din voi cu care sa vorbesc...

| cineva666 explică:

Se pare ca..am ales persoana nepotrivita cu care sa vorbesc happy pentru ca dupa cateva mesaje schimbate m-a lasat sa vorbesc singura. foarte urat happy chiar nu inteleg la ce s-a mai oferit sa ma asculte daca nu a fost in stare sa o faca... din pacate sunt multe persoane din astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cineva666):

Dintre atatia care abia asteapta sa schimbe doua cuvinte cu o fata l-ai gasit tocmai p-ala caruia ii pasa cel mai putin? Ma rog, presupun ca e o aptitudine specifica genului feminin, intotdeauna alegeti sa ramaneti cu cel care pune cel mai putin suflet intr-o relatie.

Poate s-a facut si el ca isi doreste sa te asculte in vederea intretinerii de relatii sexuale, in viitor. Si cand i-ai spus unde stai sau i-ai aratat o poza, s-a lipsit. Incerca si tu pana gasesti unul care sta mai aproape sau unul care e suficient de disperat.

| cineva666 explică (pentru anonim_4396):

Nu este vorba despre asta happy

| cineva666 explică (pentru anonim_4396):

Alesesem sa vorbesc cu o persoana care e chiar activa pe acest site, mi-a placut ca mereu a avut vorbele la el happy si am crezut ca imi poate f de ajutor, sa ma asculte si sa-i aflu parerea. (mi-a fost cam greu sa fac o alegere ca nu e sing.pers pe care pusesem'ochii'..cu care sa discut. dar din pacate am ales aiurea). am inceput sa vorbim in privat happy.am schimbat cateva mesaje si dupa pauza, nici macar nu am apucat sa intru klumea in subiect ca gata. din pacate de multe ori facem alegeri gresite.dar nu voit happy,. ei..nu exagera happy chiar nu este vorba de rel.sex. sau chestii de acest gen happy. trebuia sa fie doar o discutie aici si atat happy dar in fine... a dat inapoi.

| cineva666 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca m-ai inteles gresit happy eu nu sunt aici sa-mi gasesc iubit happy ''gasesti unul care sta mai aproape'.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cineva666):

Cred ca ai tu ai inteles gresit cum functioneaza oamenii, nimeni nu-si doreste sa te ajute fara vreun interes ascuns, cu totii doresc sa se ajute pe ei insisi. Ce pentru tine pare o alinare pentru altul poate fi o ocazie, ce tu percepi ca si empatie se poate adeveri ca nu a fost nimic mai mult decat o pornire hormonala. Te astepti la ajutor de la necunoscuti, da' cine esti, Alice din Oz? Oamenii au propriile obiective, uneori se potrivesc sau sunt in armonie cu ale tale si atunci povestea are un final fericit. De cele mai multe ori ceilalti oameni doar se folosesc de aproapele lor pentru a atinge un scop, in general fara orizonturi si meschin, si apoi continua sa-si urmeze drumul ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Vrei sa vezi daca exista empatie cu adevarat? Data viitoare nu mai spune ca esti o pustoaica ci spune ca esti un baiat sarac si urat care cauta cateva cuvinte de incurajare. Si apoi uita-te cum casuta ta de mesaje devine cel mai nefrecventat loc de pe TPU. Astora de mai sus crezi ca le pasa ce simti sau cum simti? Incearca doar sa-si hraneasca propriile porniri si nimic mai mult. Acum zambeste, ti-am aratat ca lumea e un loc mult mai urat decat ti-ai imaginat tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Data viitoare nu mai spune ca esti o pustoaica ci spune ca esti un baiat sarac si urat care cauta cateva cuvinte de incurajare." adevarul gol golut laughing

| cineva666 explică (pentru anonim_4396):

Hmmmmmmmmm

| anonim_4396 a răspuns (pentru cineva666):

Tu ai inteles ce ai vrut sa spui cu aia

| Georgian22 a răspuns:

Buna.te pot ajuta daca esti de acord

| Leo1993 a răspuns:

Astept sa-mi zici off-ul

| GoldenKing a răspuns:

Sunt aici daca ai nevoie de un sfat sau ceva

| cineva666 explică (pentru GoldenKing):

Multumesc ca vrei sa ma asculti

| GoldenKing a răspuns (pentru cineva666):

Nu e nicio problema. Daca vrei sa vorbim in privat stii unde ma gasesti

| Daviddd a răspuns:

Depinde ce cauti prin maturitate, cele mai multe persoane nu sunt de incredere si nu vor intelege. Sugestia mea de baza: Trust nobody. Sunt oameni care apar a fi prieteni, insa in realitate se dovedesc a fi dusmani, si dusmani care se dovedesc a fi tot dusmani, oarecum paradoxal, e un joc murdar, conteaza cel mai mult sa te pui pe primul loc in majoritatea situatiilor.

| cineva666 explică (pentru Daviddd):

Ai dreptatewinking de aia prefer sa mi spun oful unei persoane necunoscute, persoanele pe care le cunosc nu prea sunt de incredere...mai duc si vorba...

| Emmssiy a răspuns:

Pt multi prieteni si multe persoane noi in viata mea sunt ca un psiholog(chiar daca am doar 12 ani), daca ai nevoie de ajutor mai vorbim.
Orice varsta ai avea te pot ajuta cu orice

| 0anca0 a răspuns:

Si eu sunt la fel hai sa conversam