| hells a întrebat:

Suntem de 6 ani impreuna si acum ma gandesc sa renunt, nu are pe nimeni si nici nu se gandeste la nimeni insa de la un timp a inceput sa minta cu lucruri minore dar care sapa groapa unei relati, am discutat,, serios,, si de fiecare data si-a cerut scuze si a recunoscut ca a gresit insa eu mi-am pierdut increderea, nu o vad in stare sa ma faca sa-mi recastig increderea in ea.Pentru faptele ei da vina pe mine,, daca iti spune-am te suparai,,,,, nu am vrut sa stii pentru ca iar te suparai,, etc... Ce sa fac sa mai incerc, sa trec iar peste, nu vreau sa cad in extrema cealalta sa ma simta un,, atarnache,, dupa ea!

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

Aceste momente sunt foarte grele, astepti un comportament afectuos, sincer, cu dragoste din partea persoanei iubite, si primesti in schimb reprosuri si amagire..., neaparat trebuie sa stati de vorba serios, si nici asta nu e o solutie ca intotdeauna ea sa isi ceara scuze si dupa aceea tot o ia de la capat cu minciunile, acest comportament clar ca te face sa iti pierzi increderea in persoana iubita.
Intr-o relatie trebuie sa existe obligatoriu sinceritate, dragoste, comunicare, incredere,., iar daca din astea dispare unul, atunci incetul cu incetul vor disparea si celelalte..., si in timp va duce la reprosuri, cearta, la a nu fii fericit..., si atunci "care mai e farmecul unei relatii?", neaparat trebuie sa stati de vorba, sa va povestiti ce nu va place la celalalt, si ce va place (daca nu o sa mai gasiti mai multe parti care sa va placa reciproc, atunci numai are rost) si sa luati sau sa iei o decizie pentru ca sunteti pe un drum descendent, sa stii ca daca nu iti place cum e relatia voastra, si vei lua o decizie de a pune capat acestei relatii, pe termen scurt iti va fi greu, dar pe termen lung iti va fi mult mai bine, comparand situatia, sa fii nefericit toata viata ta, si mai ales datorita faptului ca vei fii nefericit atunci nici pe ea nu o vei putea face sa fie fericita.
Ascultati sufletul, pune cap la cap tot ce te deranjeaza, discutati-le, si daca nu exista vointa, sentimente frumoase din ambele parti, atuni nu are rost sa va pierdeti timpul unul cu altul, ca doar fiecare dintre voi sunteti responsabili suta la suta de 50% din relatia voastrawinking.
Bafta in toate si sper sa iti/va fie bine happy!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Problema este la tine! --- ea foloseste minciuna ca mijloc de autoaparare! Insasi scuza ei "daca-ti spuneam te suparai " te descrie ca o persoana iute la manie!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Vorbește cu ea deschis dragă Hells. Spune-i că ai ajuns la capătul răbdării, explică-i faptul că ai facut destule compromisuri și nu în ultimul rând ai răbdare să asculți ce spune ea. Vorbiți pe rând și spune-i ce ar urma să se întâmple dacă ea nu își schimbă comportamentul. Încearcă să afli cauzele concrete, dar insist, îți trebuie multă răbdare, nu știu cât de orgolioasă este iubita ta. Dar după 6 ani discuțiile voastre ar trebui să fie foarte sincere și niciunul dintre voi să nu se simtă rănit de vreo remarcă a celuilalt. Abia după aceea poți tu, Hells, să decizi. Mare atenție, e bine să primești sfaturi, să încerci, dar decizia vă aparține amândurora, în funcție de sentimentele fiecăruia dintre voi. Mari succese!

| lovely1993 a răspuns:

Salutare! Dar te-ai gindit vreodata ca poate intr-adevar problema e la tine, poate se teme ca nu o intelegi si de aia te minte. De fapt, nu-i frumos sa minti persoana iubita si trebuie sa ai incredere in ea, dar sunt unele exceptii. Incearca sa comunici cit mai mult cu ea, incearca s-o intelegi, cu atit mai mult ca nu are pe nimeni... Asta e parerea mea. Bafta si numai bine in relatia voastra, sper sa fie totul bine la voi!

| samyrrra a răspuns:

Dupa cum vorbesti despre ea nu prea o mai iubesti, daca nu sunteti casatoriti nu esti obligat sa traiesti cu sentimente false si sa suferi degeaba.las-o in pace si fiecare in treba lui.dar consultati sentimentele cu atentie sa nu regreti ca ai piedut-o dupa aceea.