| anonim_4396 a întrebat:

Suntem impreuna de 1 an si 4 luni si din clasa a 9-a de cand s-a mutat la noi in clasa, sta cu mine in banca.Problema e ca suntem prea des unul langa celalat si nu mai are chef sa iasa cu mine afara,ptc nu are timp sa ii fie dor de mine si nu stiu ce da fac sad. Stiu ca a fost o greseala ca a venit la mine in clasa,si nu ne-am gandit, dar e nasol ptc nu vreau sa intervina monotonie chiar daca nu suntem departe.Ce am putea face?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Comunicati mult mai putin la scoala. Nu sta cu el in pauze. La scoala sunteti colegi, iubirea apare dupa ore happy

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SkyPilot):

Reformulare,,dragostea nu apare, ci se face dupa ore si se face in minim 2,, laughing

| SimoonaD a răspuns:

Lasa'i spatiu.Fa si tu ceva singura, cu prietenii tai, fara el.Lasa'l sa mearga afara cu amicii sai, sa faca ce vrea, si fa si tu la fel.in 2 sapt o sa se plictiseasca si va realiza ca tot mai bine e cu tine mereu.Incearca sa pari ca esti mai ocupata, ai treaba pe acasa de ex; si nu mai stati asa mult timp impreuna.Lasa'i timp sa i' se faca dor de tine.