nony
| nony a întrebat:

Ti-am promis, iubita, ca iti voi scrie cele mai frumoase randuri happy Singura dorinta e sa-ti ramana in suflet, tot timpul ce ne-a mai ramas pana cand voi putea sa ti le spun in soapta, intr-o noapte alba, asa cum ti-am promis, dezbracati si mangaiati doar de roua diminetii.
Mi te imaginez rusinata, zambind dulce, gandind : Doamne, ce or sa zica cei de aici cand vor vedea ce ai scris? ...si-ti spun : As vrea ca toti cei care iubesc ( sentimentul, nu cuvantul ) sa aiba curajul sa scrie tot ce simt, negru pe alb, fara menajamente. Da, nu sunt scriitor, nu sunt cunoscut mai departe de pagina de Word in care scriu, dar sunt mandru ca pot scrie cuvintele inimii exact asa cum mi le dicteaza. Fara adaugari inutile.

Te iubesc!

... poate suna banal, azi cand cuvanul si-a pierdut semnificatia. Dar asta e ¨ Te iubesc-ul¨ primar de unde au pornit primele sentimente, cand se spunea doar atunci cand inima mai avea putin si-ti sarea din piept.Cand te tineai de mana cu persoana iubita, credeai ca visezi, simteai ca plutesti in loc sa mergi si cu ultimele cuvinte spuneai : Te iubesc! E ¨ Te iubesc-ul ¨ din care s-au nascut capodoperele lumii, admirate si cantate, imortalizate in tablouri sau filme.Scrise in poezii si descrise in romane.De aici s-au nascut povestile de dragoste care inca mai storc lacrimi din ochii indragostitilor happy Mi-ai zis : ¨ Iubirea noastra e unica ¨ asa este. Unica la fel ca noi.Si ce se naste din iubire? Un bebel nascut din dragoste, fiinta care te tine in viata, care iti da putere si te ridica de fiecare data, fericirea, sange din sangele nostru... Si nu vreau mult de la viata, dar stiu sigur ca vreau o familie cu tine. Vreau sa traim si sa murim impreuna.Si daca mai exista viata dupa viata, o sa te caut peste tot.Nici acum, nici atunci nu vreau sa traiesc fara tine happy

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

Cat ador ceea ce ai scris aici!
De apreciat ca nu iti doresti de la viata lucruri materiale care sa-ti inunde mintea si sufletul...
"... vreau o familie cu tine. Vreau sa traim si sa murim impreuna.Si daca mai exista viata dupa viata, o sa te caut peste tot.Nici acum,nici atunci nu vreau sa traiesc fara tine."

Oare cati sunt ca tine? Atat de romantici, sensibili si de speciali?

Cu mult drag, ELLSSA!

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Frumos. MI-au dat lacrimile. Felicitari! Tie si viitoarei Doamne Nony. happy

| fabiola a răspuns:

Nota zece pentru pagina ta de Word, pentru ceea ce simti si gandesti!

| gigiro a răspuns:

Unul dintre putinii baieti romantici. sper ca nu si ultimul. Sper sa ai, sau sa-ti gasesti o prietena pe masura. Pe langa faptul ca e scris foarte bine,profund si cu simtire,fara greseli,curat,denota pe langa talent si un suflet mare. O foarte frumoasa declaratie de dragoste, aviz celor care spun ca sunt experti, dar habar n-au pe ce lume sunt. Sincere felicitari!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Minunate ganduri, minunate cuvinte, minunat suflet. Si cu siguranta o iubire unica. Acea iubire pe care o intalnesti o singura data in viata si careia nu poti sa-i spui decat atat: ce noapte lunga si grea viata traita pana la tine...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nony,Nony...personaj controversat de multi,dar cu mult talent si suflet. Chiar este o dovada de curaj sa poti sa-ti strigi dragostea in gura mare fara sa-ti pese de cei care te aud,Dar tu vrei sa fii auzit de catre EA.
Si totusi lucrurile sunt atat de simple, dar atat de fragile in ziua de azi.
Sper sa gasesti sau poate ai gasit ceea ce-ti doresti. Orice femeie ar fi sensibila la cuvintele tale. Important este ca acea femeie sa fie unica pentru tine, acea jumatate care sa te implineasca si cu care sa-ti intemeiezi familia mult dorita.

| anad a răspuns:

Nony, Nony, esti un norocos! Putini sunt acei care isi intalnesc dragostea adevarata, o recunosc si stiu sa se bucure cu ea si pentru ea! Frumos strigatul tau de bucurie, frumoase ganduri si promisiuni!
Iti doresc sa fii fericit si sa ai parte de aceasta dragoste o vesnicie!

| ELLSSA a răspuns:

Contrast,suferi dupa Nony?

| Alisa a răspuns:

Foarte frumos! Scris din suflet.

| Libelle a răspuns:

Doamne,Nony,cat de frumos e:X:X:X

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Citez:´Doamne,ce or sa zica cei de aici cand vor vedea ce ai scris?" Si spun: Esti o norocoasa! Ai grija de el!
Pentru restul n-am cuvinte!(nici n-ar exista mai frumoase de atat).

| lunarwolf a răspuns:

Un suflet de poet, draga Nony.

Putini oameni ca tine mai exista in lumea asta.

| MidnightLady a răspuns:

Acum inteleg pentru ce ai avut nevoie de pauza.

| nonny50 a răspuns:

Deocamdata te copiez doar cu numele (neintentionat)...sii.sincer.te invidiez! Chiar daca sunt baiat.citind ce ai scris...mi au dat lacrimile! Bv Nony!

| Contrast a răspuns:

...Si de ce mi-o spui acum?!
De ce m-ai lasat atata timp sa astept, sa sufar, sa plang, sa strig si sa cer fara ca tu sa auzi, sau sa simti?
M-ai lasat sa plec... fara nici un regret, m-ai facut sa cred ca nu mai vrei nimic, ca pentru tine iubirea nu mai are nici un sens!
Imi vorbesti de iubire de parca ne-am fi despartit acum o ora...cand tu nu-mi vorbesti de luni-ntregi, ce pentru mine au insemnat ani de suferinta!
Iubirea ta pentru mine a fost intr-adevar unica...si am ramas acolo unde m-ai uitat, continuand sa te astept, crezand ca iubirea noastra te va chema intr-o zi, sa vii inapoi...
De ce imi strigi acum iubirea ta? Nu crezi ca-i cam tarziu? Eu am murit demult... iubirea mea e tot ce ti-a ramas si de exista viata dupa moarte nu vei putea trai fara sa vrei sa ma gasesti, sa ma adori, sa ma iubesti...

| Adorable a răspuns:

Frumos! Voi incerca si eu!
" As vrea sa te mai privesc in ochii tai caprui si mari si sa pot sa iti spun te iubesc, cu toate ca simt tare, dar nu pot. Sa iti ating fata catifelata si apoi sa iti ating buzele. Sa imi pun capul pe pieptul tau, iar tu sa ma iei in brate spunandu-mi ca ma iubesti uitandu-te in ochii mei, iar eu sa ma rusinez si sa zambesc timid. Nu as zice nimic, dar tu ai vedea ce e in sufletul meu privindu-mi ochii plini de luminite, luminite cum nici la Paris nu intalnesti, sa ma saruti, iar eu sa te iau in brate incercand din nou sa iti spun "Te iubesc!"
Da, unora le va suna penibil. Penibil sau nu, sunt bucati rupte din inima mea!

| Anca2454545 a răspuns:

Frumos:X Esti unul dintre putinii barbati care chiar simt iubireahappy Sper sa nu-ti pierzi aceasta calitate niciodata >:d

| AnonimA a răspuns:

love struck foarte frumoslove struck

=d>

| 4b a răspuns:

Cam tarziu am ajuns eu la aceasta categorie, insa te pricepi mai nony la d 'astea...BRAVO!

| Xixi a răspuns:

Foarte foarte foarte frumos :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nony? fara menaja...de alea cum le zici tu, te individiez.asa ca; no comment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu, o sa fim in curand cum am fost candva.Iar de data aceasta nu ne va mai desparti distanta.
Am incredere in noi si in iubirea noastra care a tot trecut prin foarte multe obstacole.
Te iubesc nespus de mult, ingerul meu de pe Pamant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,te iubesc!
Da,esti viata mea!
Da, traim o iubire unica si vesnica!
Da, vreau sa fiu sotia ta!

| NiKoLeT a răspuns:

Waw! ft frumos, romantic si pasional...

| deeaisa a răspuns:

Cele mai bune filme de dragoste garantat pe http://1e5a1a52.cash4files.com

| Jeleut a răspuns:

M-ai lasat fara cuvinte...

cand citesc cuvintele astea, am impresia ca sunt scrise de prietenul meu.