| SchiZz20CMrecords a întrebat:

TPU ce as putea face in privinta asta cu tatal meu?
A aflat ca sunt in Romania si acum face tot felul de prostii ca sa dea de mine. Tatal meu este un om foarte agresiv mai ales daca bea imi este teama pentru bunicii mei sa nu le faca rau.
Eu chiar nu vreau sa il vad, nici macar un la multi ani nu mi-a spus de majoratul meu habar n-are in cat e ziua mea de nastere. Bunicii mei sunt dispusi sa ma trimita in afara orasului pana se linisteste el.
Ce as putea face? nu vreau sa ajung sa apelez la politie.
Imi este teama doar de faptul ca ar putea fi agresiv cand m-ar vedea, mereu ma ameninta si pe mine si pe mama.
Un sfat va rog? dau funda.

4 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Inafară de poliţie nu ai la cine apela, pentru că doar ei îţi pot proteja bunicii şi pe tine. Şi în loc să stai şi să aştepţi răul şi pe urmă să regreţi mai bine fi precaută. Sau poţi apela la un prieten de gen masculin, care să fie cu tine atunci când dai de tatăl tau, să vadă că ai protecţie. În faţa unui băiat nu cred că ar avea curaj să îţi facă ceva, oricum îmi pare rău de situaţia tasad sper să fi bine, te pup.

| VladPetcu a răspuns:

Cel mai bun lucru este sa nu apelezi la politie, deoarece dupa aceia ar putea incerca sa te omare(zic si eu). Du-te si tu la o prietena acasa cand stii ca vine. Si stai 2-3 zile, pana pleaca.
Dar oricum daca te agreseaza indiferent cum si ai macar 3 martori il poti da in judecata si sa il bagi la puscarie. Sta acolo 3 ani pentru asa ceva.
Toate cele bune,
Vlad.

| ilovei a răspuns:

Pai poti merge in afara orasului, eventual la niste rude sau undeva cateva zile. iar daca nu ai putea sa te intalnesti cu el, cu conditia sa fie treaz, sa nu fie baut. pana la urma e tatal tau, nu ai ce sa ii facisad

| Miickeii a răspuns:

Pff, sad Numai la poliție poți apela,
decât să vi se întâmple ceva ție și bunicilor tăi. Baftă! :*