| anonim_4396 a întrebat:

TPU ma tot gândesc la un coleg nush daca ma place cum aflu ca i-l visez in fiecare noapte, el e puțin rau adică mereu ii pasa doar de mine si de fete sau de prietenii lui, dar el câteodată ma tachinează si alte ori glumește, se joaca si imi face ochii dulci oare ma place? TPU ajutor!

Răspuns Câştigător
| JustMeYoyo a răspuns:

Eu iti spun din propria experienta ...Majoritatea baietilor filtreaza cu mai multe fete mai rar se indragostesc de una. Indiferent in ce clasa esti daca un baiat se comp mai frumos cu tine nu inseamna ca te si place.Stiu cum te simti si mie mi-a fost greu la inceput.Un baiat se comp foarte frumos doar cu mine apoi dupa ce ne-am imprietenit acum se comporta foarte frumos cu o alta fata si pe deasupra a vrut sa stea in banca cu ea si cu mine nu si acum ei doi stau si toata clasa spune ca ei se plac si ii incurajeaza sa fie impreuna ca pana si fizic seamana si eu am suferit ingrozitor dar AM VRUT sa nu mai sufar si acum inca il plac dar mai putin si nu ma mai simt asa rau. Daca un baiat iti zambeste nu inseamna ca te si place.Eu iti dau un sfat incearca sa faci un sport sau orice altceva care te face sa te simti bine sa uiti de probleme si care sa iti placa. Sa iesi cu fetele in oras sa faci lucruri distractive sa fii tu insati si cand va veni momentul ca un baiat se se indragosteasca de tine va face orice ca sa iti demonstreza asta si parerea mea e ca nu te place doar se comp frumos cu tine sau vrea doar sa fiti prieteni

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

E greu de stiut. Daca face aceste lucruri doar cu tine, te place. Daca le face si cu altele, este genul de baiat caruia ii plac fetele si nu vei avea prea mare success cu el. Incearca sa vezi daca face niste lucruri numai pentru tine sau nu. Urmareste la cine se uita in primul rand cand spune ceva intr-un grup in care sunt mai multe fete. Pe aceea o place.

| byancaa13 a răspuns:

Daca te tachineaza doar pe tine, te place.