| IonelaBianca a întrebat:

Trebuie sa ma ingrijoreze faptul ca iubitul meu iese afara seara cu baieti printre care si fete care flirteaza cu aproape toti baietii?
Noi nu stam in acelasi oras si nu pot sa fiu langa el sa stiu ce se intampla.
Si ce ar trebui sa fac eu sa nu risc sa ma insele?

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pretentiile tale sunt exagerate, iar el este probabil un tanar frumusel si sanatos.

| Blamely a răspuns:

Dacă îţi cunoşti iubitul destul de bine şi ai încredere în el, nu ai motive de îngrijorare.
Dar din moment ce ai postat această întrebare presupun că n-ai aşa multă încredere în el.
Tu nu poţi să faci nimic ca el să nu te înşele, tot ce poţi să faci e să ai încredere că te iubeşte şi nu o va face.
Dacă ţine la tine, nu va da atenţie altor fete. Şi chiar dacă te va înşela, tot răul înspre bine. Nu a fost să fie şi tipul nu te merita.
E mai bine să afli acum asta, decât să stai cu el 10 ani şi să o afli după ce "ţi-a turnat" deja câţiva copii.

| anonima0101 a răspuns:

Da cred ca ar trebui putin sa te ingrijoreze..Si scuze ca iti spun dar daca tu nu ai incredere in el atunci nu stiu daca o sa mai puteti continua relatia...winking

| elyfel a răspuns:

Orice barbat cel putin 1 data v-a insela in viata lui.Baieti care nu inseala sunt mai rari.Ca sa nu te insele relatia voastra trebuie sa fie bazata pe incredere, sinceritate si gases-ti partenerul tau de acest genwinking.Din cand in cand mai acorda-i atentie sa se simta iubit, nu-l cicali lasa-i liberatate nu-l intreba mereu ce face s-ar putea simti constrans.

| marin81 a răspuns:

Daca este sa te insele te va insela/ Nu ai ce sa faci nimic/ Pana la urma hotul neprins e om cinstit/ Dupa cum zicea cineva relatiile la distanta sunt foarte greu de mentinut/

| RedDeath a răspuns:

Nu ar trebui sa te ingrijoreze, ar trebui sa il itnrebi daca e un animal in calduri deghizat in om, un afemeiat sau daca are totul creier in loc de alte organe la conducere. Normal ca va raspunde ca n ue afemeiat, drept urmare, tu ii spui, avand i nvedere ca l-ai prins in plasa - ca sa nu mai iasa cu tarfe. Daca iese, sa stea cu alea ca gasesti tu altul ma ibun, sunt destui baieti pe lumea asta. Si pa! ii trantezi usa in fata si il lasi pe prapaditul ala acolo!
Tu nu ai voie sa te framanti atat ca oare ce sa faci sa nu te insele? Un prapadit afemeiat va fi mereu asa, pe cand unul care nu are organe in cap, ci creier, acela va insela nu asa usor. Pe cel tip de barbat, il ma icontrolezi, ii ma idai de lucru, il mai manipulezi, etc. De asemenea, nu da totul din prima! Asa nu il vei tine langa tine! Tot cate putin. Joaca-te cu el, chinuie-l! Merita! big grin

| NoRegretsxx a răspuns:

Da..alea sunt genul ala de femei imputite care reusesc sa se bage pe sub pielea oricui.
Daca el are putina demnitate nu se preteaza la toate javrele care ar putea fi babardite de toti. Daca nu are, ei bine, de ce ar refuza cand i se da pe tava?

| LissaLy a răspuns:

Totul se bazeaza pe incredere. Intr-o relatie vie si durabila, increderea reprezinta un procentaj mare, altfel nu se poate numi in totalitate dragoste, ci altceva. Daca ai acceptat sa fii cu el, ai acceptat sa fii cu tot ceea ce tine de el, calitati, defecte, etc. Si daca sunteti impreuna, asta include si faptul ca va cunoasteti bine unul pe celalalt, nu? Ca tu il stii daca e patimas, daca e de treaba, obraznic...eu mai stiu cum; si ar trebui sa stii si sa fii si convinsa daca iti e fidel sau nu. Daca tot nu esti lamurita, eu te-as sfatui sa ii cunosti si prietenii si, de ce nu, si pe el mult mai bine si anturajul lui, pentru ca niciodata nu cunosti o persoana indeajuns.winking
Bafta, sper sa iti rezolvi problemele!

| PuLsSs a răspuns:

Relatiile la distanta te fac cel mai mult sa suferi. Si ar trebui sa te ingrijoreze.

| Byankabyank a răspuns:

Ar trebui sa te ingrijoreze faptul ca nu sunteti in acelasi oras si pentru el e normal sa isi faca de cap...dar poate nu a pus ochii pe vreo fata din gasca ...nu stiu ce gandeste el...o sa te ajut si cu alte intrebari dar vreau sa te intreb ...cati ani ai tu si cati ani are el?