| chiftelutacrocanta a întrebat:

Tu te-ai simtit vreodata josnic cu parintii tai langa tine in fata prietenilor tai? De ce omul cauta mereu sa arate cat mai bine in fata altora si nu apreciaza mai intai persoanele care tin cu adevarat la el?

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| zurick a răspuns:

Nu,singurul lucru care mă poate înjosi în faţă prieteniiile mei este propriul meu comportament atât.
Mama îmi ştie majoritatea prieteniilor şi discuţiile rare dintre ei sunt normale, iar tata..., de abia îl văd eu odată la câte un an sau mai mult d'apoi prietenii mei laughing
Omul obişnuieşte să facă asta pentru că este foarte superficial, contează atât de mult opinia unora pentru el încât uită valorile pe care ar trebui să le aibă precum onestitatea faţă de sine şi de alţii.Astfel,se crede că ceea ce vrea societatea este benefic şi că nu contează altceva.

| Felys a răspuns:

Niciodata nu m-am simtit josnic cu parintii, eu ii ador pe parinti si sunt mandra de ei.Prietenii..azi sunt, maine nu mai sunt, apar altii, parinitii sunt unici

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns:

Nu mai stiu. nu cred. Dar stiu ca odata m-am simtit putin cand eram la magazin parca.

| DanielaDanDaniela a răspuns:

Uneori m-am simtit exact cum ai scris tu! Poate noi avem impresia ca acele persoane sunt interesate, ne iubesc si incercam sa aratam mult mai bine in fata lor si nu apreciem oamenii care ne iubesc cu adevarat si sunt langa noi neconditionat. Uneori ne dam seama prea tarziu ca parintii nostri sunt singurii care ar face orice pentru noi, iar noi ii punem pe locul doi pentru niste oameni care in cel mai rau caz nu ar da doi bani pe noi...