| ANONIM128552 a întrebat:

Ubitul meu isi petrece tot timpul cu fam lui si cu mine mai putin, cum rezolv asta? de cele mai multe ori e ocupat cu orice si vorbim foarte putin, s a plictisit de mine? eu nu mai suport si ne comportam din ce in ce mai rece si de cele mai multe ori când vorbim jumate sunt reproşuri

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce mai continuati relatia? Lasa-l sa-si vada de familia lui si gata.Nu e singurul baiat de pe lumea asta.

| cristimihailov a răspuns:

Si de ce vrei sa ii schimbi atitudinea cand poti mult mai usor sa il schimbi pe el ca persoana cu altul mai bun?

De cate ori vrei sa iti demonstreze ca nu este cea mai fericita persoana cu tine?

Relatiile evolueaza. Uneori spre despartire, alteori spre toata viata.

A ta a evoluat spre despartire. Nu o intoarce din drum. Cauta alta mai buna.

| R0R0 a răspuns:

Cel mai probabil el s-a distantat de tine cu un scop. Cine stie? Poate l-ai suparat cu ceva si nu ti-ai dat seama.Mai bine vorbeste cu el si spune-i ca daca sunteti impreuna, ai vrea si tu atentie din partea lui.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai daca relatia voastra s-a racit,ar trebui sa vorbesti cu el despre asta,sa rezolvati daca tu mai tii la el chiar daca vrea sau, ar fi mai multe motive pentru care el se comporta asa cu tine, mai da detalii, spune de unde a pornit toata chestia asta, si poate gasim o solutie.

| mimi973 a răspuns:

Daca il iubesti, vorbeste cu el, spune-i ca te deranjeaza faptul ca nu iti da atentie asa cum ar fi normal, si apoi daca nu se schimba va puteti desparti.

| elisadaia a răspuns:

Știu și eu cum e. Problema e ca băieți sunt asa în general, sunt atașați de părinti și este cam greu sa ii faci sa se deprindă de obiceiurile astea. Eu am reușit mutându-ne dar adevarul e ca tot când îl cheamă niciodată nu va spune nu chiar dacă poate v-ați organizat altceva. Acum tu ști dacă viata ta vrei sa fie în continuu asa sau dacă crezi ca poți sa îl îndepărtezi suficient de mult de ei. Exista si baieti care ar renunța la tot pentru persoana iubita și care știu ca fericirea lor depinde dacă ființa de lângă ei e mulțumita sau nu. Vorbește cu el și vezi dacă e dispus sa schimbe lucrurile astea.

| radubz a răspuns:

Lasa omul in pace sa petreaca timp cu familia lui. Maine poimaine o sa crape toti. Fii fata desteapta, nu mai fii comunista si imatura.

| Eminescu_Mihai_1999 a răspuns:

Eu sunt baiat dar cred ca te pot ajuta... Dar ar fi bine sa ne dai mai multe detalii, cum ar fi : de cand a inceput sa faca asta si daca, crezi ca are vre un motiv.

Am mai multe idei : 1 Este suparat din cauza unui lucru care nu are legatura cu tine... si de aia petrece mai mult timp cu familia...
2 Tu l-ai suparat cu ceva fara sa iti dai seama si el inca se simte,, jignit''
3 El crede ca tu vrei sa te desparti de el si de aceea se comporta asa.
4 El vrea sa se desparta de tine ( dar eu unul nu asa m-as despartii de prietena mea...)

Cam astea ar fi variantele, nu pot sa iti spun mai multe fiindca inca nu stiu toate informatiile necesare despre relatia ta. Daca te-am ajutat te rog sa imi spui intr-un comentariu