| anonim_4396 a întrebat:

V-ati intrebat vreodata ce misto e singuratatea? O zi in care sa nu te deranjeze nici dracu' si sa ai liniste/pace deplina.

Atata lume cu diverse probleme, prieteni naspa, colegi zgarciti, gagici stresante, etc. etc.
Atata lume spune ca singuratatea e trista...si atat de mult se insala.

Ah, ce-mi doresc o zi in care sa uit de toata lumea!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Singuratatea e foarte buna, am mers la multe cursuri nu am inteles prea mult e cand invat singur,invat,toata viata mea asa am fost,numai vorbesc de ce lume e in ziua de azi,prietenii? tradatori,mincinosi,falsi,ipocriti, de ce sasi pierzi timpul cu astfel de gunoaie? sunt atatea de facut singur, sport, invatarea unei limbii, informatica, vizionarea unui film, nu te interseaza de nimic, nu esti dezamagit ca te dezamageste vreun bun frate de 2 lei, eu cred ca singuratatea e foarte buna si nu causeaza depresie eu nu sunt depresiv din contra depresiv sunt cand ma apropi de lume si vad cat de ipocrita e

44 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu traiesc in singuratate si o duc bine, femei se gasesc oriunde cand mai e nevoie de un sex, e liniste si pace in casa dar problema e cu gatitul pentru ca nu imi place sa fac mancare. Ma descurc cum pot si cand o sa crap voi crapa de-a binelea dar stiu ca nu voi fi inselat sau luat de prost de o curva

| pisoias a răspuns:

Singuratatea e buna, dar nu,, in doze mari,,.

| William a răspuns:

Da, in fiecare zi imi pun intrebarea asta.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Eu sunt de parere ca singuratatea e grea... Din aprilie de cand mama a plecat in strainatate am stat singura zi de zi si inca stau. Fara sa ies din casa neavand voie. Si e groaznic. Poti intra chiar si in depresie, aveam momente in care pur si simplu plangeam de plictiseala asa ca nu e deloc usor

| anonim_4396 explică (pentru AnnnaMarrria):

A duce dorul cuiva e cu totul altceva.
In intrebare e vorba de zilele in care te simti sufocat de prezenta oamenilor.
Deci situatia ta e alta problema!

| zurick a răspuns:

Meh,eu sincer m-am cam săturat de singurătate, deși uneori încă mai prefer să stau cu o carte bună în mână în liniște.

| Sn4k3 a răspuns:

Da si eu laughing. O zi in care sa nu-mi pese de nimeni, sa fac doar ce vreau eu.

| Mayar a răspuns:

E frumoasa singuratatea, dar de la o vreme te urasti si de ea. De era asa de bine ca feicare sa fie singur, nu te teme ca nu erau societati si oameni impreuna.

| Lawliet14 a răspuns:

Mai ai nevoie si de meditatie, dar ce ar fi o zi cu o "gagica" nestresanta?

| AliGab a răspuns:

Pai daca toti ceilalti sunt "naspa", tu oi fi perfectul perfectilor, nu?

| anonim_4396 explică (pentru AliGab):

Tu ai zis-o. love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In sfarsit cineva normal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Locuiesc singur de ani asa ca nu e mare lucru sa imi imaginez laughing. inca nu s-a mutat la mine prietena deci sunt inca in stadiul de liniste si pace. prefer linistea decat prea multa lume in jur

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma refer neaparat numai la a locui, dar sa ai o zi in care sa nu te bazaie nimeni, nicaieri, inclusiv pe net.

| AliGab a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia aminte ca era o ironie daca nu te-ai prins tongue...si te poti duce pe o insula pustie sau la polul sud, cu pinguinii, si nu o sa te mai bazaie nici musca, dar ce te faci daca dai de ursul polar?

| anonim_4396 explică (pentru AliGab):

Nu te duci nicăieri. Nu e nevoie decât sa scapi de cei cunoscuti.

| Coquina a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, ce s-a intamplat? sad
terorizatorul de utilizatori e terorizat si e supi? sad
e atat de simplu sa-ti tai netul, dar ce-ti mai place si tie...

| anonim_4396 explică (pentru Coquina):

Ce sa se intample?
Tu si cealalta balmajita, OpenVulva, nu ma placeti crying

| Coquina a răspuns (pentru anonim_4396):

Bah! ia data viitoare cand scrii "balmajit", pune "by Coquina bengoasa bandita dasteapta", ca e brandul meu asta.

| anonim_4396 explică (pentru Coquina):

Doar daca reinstalezi Telegram.

| anonim_4396 explică (pentru Coquina):

Si intrebarea aia n-o mai pui? Gaino!

| Coquina a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am nevoie sa mi se confirme ceea ce stiu deja.

| Coquina a răspuns (pentru anonim_4396):

Neah...foloseste-i pe terorizatorii aia ai tai sa ma uiti.

| anonim_4396 explică (pentru Coquina):

Corect, n-ai nevoie de confirmare pentru ca tu stii prea bine ca-ti plac doar tiganoii, cocalarii si cei cu moaca de homalai sau efeminizatii.

| Coquina a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor deci tu inca crezi faza cu tiganoiul de pe youtube.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum e

| gingergirl1 a răspuns:

Cred ca nu sti ce zici. Nu e deloc "super" sa fii singur. ok, poate e, 1 zi-2, 3. Dar la un moment dat innebunesti.winking

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Orice om are nevoie de o zi de singuratate, un moment in care sa fim doar noi.

| Resurrection a răspuns:

Eu sunt 50 50. Ies si cu prietenii, chestii. Dar in unele zile prefer singuratatea, si imi place foarte mult. Dar prea multe zile singur... in cele din urma vei duce dorul socializarii.

| Dintrebare a răspuns:

Am citit comentariile celor dinaintea mea si ma gandeam ca eu sunt la polul opus. Imi place sa stau singura. Si nu sunt o persoana depresiva. Pur si simplu prefer singuratatea. Daca ar fi dupa mine, as iesi din casa o data pe luna. Amicii si colegii mereu ma intreaba ce naiba fac singura si de ce nu prefer sa ies de exemplu sambata in oras in loc sa stau acasa. E greu de explicat ce fac, pentru ca nu fac nimic de fapt. Dar "nimicul" asta pe mine ma relaxeaza si ma face, intr-un fel, fericita.

| veryhonest a răspuns:

Cam paradoxal ceea ce spui tu.
Spui ca singuratatea ar fi cel mai bun lucru, cand, in acelasi timp, tu suferi tocmai din cauza ei, pentru ca nu ai pe nimeni langa tine cu care sa poti socializa si sa te simti bine.
Singuratatea, in adevaratul sens al cuvantului, este probabil cea mai nenorocita senzatie pe care o poate avea omul in intreaga lui viata.

| anonim_4396 explică (pentru veryhonest):

Stai jos. Nota 4.
N-ai inteles intrebarea.

| veryhonest a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu da vina pe altii daca nu o poti intelege tu.

| anonim_4396 explică (pentru veryhonest):

E intrebarea mea (era alt cont). Se presupune ca am inteles ce am intrebat.
Nu e vorba de o intrebare in care ne indemna ca singuratatea ar fi singura si cea mai buna cale in viata de a trai. E vorba de a ilustra beneficiile acesteia. Citind raspunsurile poate mai intelegi.

| ThePuffy a răspuns:

Pentru mine, acea zi se numeste vineri ori sambata laughing))

| Coquina a răspuns:

Si parcarea de gagici stresante era goala.

| anonim_4396 explică (pentru Coquina):

După ce ai plecat si tu ultima, da.

| Coquina a răspuns:

Cat de naiv esti...
e si el mic mah.

| anonim_4396 explică (pentru Coquina):

Sunt!
Vino si alapteaza-ma!

| Anonimmus234 a răspuns:

Si eu am crezut la fel, insa dupa o zi de singuratate, cel putin eu, prefer sa am pe cineva sa stea langa mine.Si cred ca si tu la fel.

| Lovepinkpupyou a răspuns:

Uneori e bine sa fii singur, sa fi linistit fara toata galagia de zi cu zi...dar la un moment dat innebunesti singur, simti nevoia sa vezi pe cineva, sa comunici...

| unknownanonim a răspuns:

Sincer ai dreptate, eu am incercat experenta asta, dar depinde de caracterul fiecaruia unii nu pot nici 1 ora sa steea singur insa eu pot 4 zile sa stau in casa si sa nu vorbesc cu nimeni.

| Ciortescu_Seby_1996 a răspuns:

Treaba e ca esti prea stresat de tot ce ai enumerat mai sus

| dara7 a răspuns:

E ok singuratatea pana la un punct... Adica sa nu intri totusi intr-o depresie sau ceva... Si daca prietenii tai sunt naspa dupa parerea ta, gasesteti oameni cu care sa te intelegiwinking