| NuAmGasitUnNume a întrebat:

Vorbesc cu o fata pe mess de ceva timp si ne intelegem bine, maine poate ne vom intalni la un banchet. E ocazia potrivita pentru a o cuceri? M-am gandit sa stau putin de vorba cu ea si sa imi incerc norocul (jucamdu-ma cu parul ei si un sarut, fara sa zic nimic) voi ce ziceti?

Ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Daca o intalnesti la banchet cel mai bine ar fi sa stai mai mult pe langa ea, gen...ii faci complimente, o inviti la dans si daca vezi ca totul de curge bine ai pute sa-i spui ca o placi. Daca o saruti asa, pe nepregatite s-ar putea sa te alegi cu o palma (sau pur si simplu va incepe sa te evite).
Totusi, daca vrei sa-i spui ce simti, o poti face si inainte de banchet (daca mai e timp) si poate va accepta sa fie partenera ta (stiu...e de moda veche), dar e mai bine decat o reactie neasteptata.Risti cam mult cand o saruti, dar pana la urma depinde si de personalitatea pe care o are, daca e otipa deschisa s-ar putea sa mearga, daca e mai timida (desi pe mess nu prea poti sa-ti dai seama de asta)cred ca ar trebui sa renunti la planul asta.

14 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Frate, e banchet o inviti la un dans, daca nu-i zici nimic s-ar putea sa zica ca esti cam 'hiuhiu', intelegi tu

| NuAmGasitUnNume explică (pentru alin334):

Mersi de sfat

| alin334 a răspuns (pentru NuAmGasitUnNume):

No problem, si bafta

| Laura0 a răspuns:

Eu in locul tau as incerca asta.depinde si de personalitatea fetei. daca nu-i genul care sa adore petrecerile, eu zic c-ar merge mai bine o iesire in 2, daca e genul.da invit-o la dans, afara ca sa vorbiti voi doi si sa va uitati la luna... daca nu e nimeni p ring, sa spargeti voi gheata asa va vedea ca ai curajbig grin, roaga-te la ala sa va puna o melodie lenta...si sarut-o in timpul dansului..sau la final

| Laura0 a răspuns:

Adui o floare.big grin

| NuAmGasitUnNume explică (pentru Laura0):

Laura imi place cum gandesti, dar nu va fi partenera mea, eu doar voi incerca sa o atrag.dar mersi de raspuns

| Laura0 a răspuns:

Pai sunt fatalaughing)..stiu mai bine.a in cazul asta...du-te la ea si roag-o sa-ti acorde un dans..si nu accepta "nu"ca raspuns.aa poti sa te duci c-o floare si in timpul dansului sa-i zici c-ai propus tu melodiabig grin, dupa dans o poti chema la masa saua fara, sa vorbiti, daca aveti prieteni in comun stai cu ei si cu ea, fii tantru..incearca sa o faci sa-ti spuna mai multe despre ea..chair daca la inceput vei auzi"nu stiu..nu am ce zice"insista, o sa-si dea drumul la gura

| NuAmGasitUnNume explică (pentru Laura0):

Sti ce vorbesti, dar faza cu floarea...eu m-am gandit sa-mi incerc norocul.big grin dar acum sunt bucuros ca am gasit alte variante

| Teo0stuff a răspuns:

Eu zic sa o omori!

| Liora a răspuns:

laughing. sa nu faci asta. crede-ma. sunt fata. sau cel putin. nu din prima. conteaza foarte foarte foarte mult cum arati. cum esti imbracat, cu ti-e parul. si ar fi bine sa folosesti un parfum ( nu cel mai ieftin - o fata isi da seama de asta )
Apoi arata-te putin interesat de ea. pentru ca daca tu o sa fi "catelusul cu limba scoasa "pe acolo ea o sa fie " stapana".Fi tu cel care se lasa putin mai greu dar totusi sa nu cazi nici in cealalta extrema... invit-o la dans. adopta un subiect de discutie care sa nu aiba legatura cu sexul si la sfarsit dupa cateva ore. ati putea face o mica iesire si atunci sa o saruti dar sa ai mare grija cum o faci. nu poti pur si simplu sa sari pe ea. fi tandru, mangaio pe obraz ( intelegi tu. gesturi dragute ). o sa-i placa. dar nu uita sa o conduci acasa si sa o saruti din nou la despartire ( sau macar pe obraz ca sa nu para prea exagerat ) Bafta happy

| Victor195 a răspuns:

Eu zic sa nu incepi de la prima intalnire cu gesturi chiar tandre adica (sa te joci cu parul ei, sarut etc.) comunicarea este foarte importanta pentru a creea o relatie. Acum depinde de tine. BAFTA!

| andreicristian1007 a răspuns:

Nup, crede-ma, nu e de loc o idee buna, eu am pierdut-o pentru asta

| Supradozadeviseinterzise a răspuns:

Cea mai proasta idee. Sa te joci cu parul ei? Unde ai vazut asta in filme?laughing)Mai ales la un banchet.;-j