| GuitarFly a întrebat:

Vreau sa ma despart de fostul meu prieten si nu stiu cum sa mai procedez, la inceput i-am spus indirect, am incercat sa fiu distanta cu el la inceput, dar el s-a epropiat de mine. I-am trimis mesaje, dar nu s-a prins pana i-am spus direct in fata, (el inca credea ca mai suntem impreuna). Ziua urmatoare mi-a spus ca ma iubeste si sincera sa fiu am avut fluturi in stomac, nu am mai putut sa-i spun ca e gata.Am decis sa mai astept. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Mai, cum sa te desparti de fostul tau prieten? daca e fost nu mai trebuie sa te desparti. laughing

3 răspunsuri:
| Neddme a răspuns:

Eu am trecut prin asta anul trecut.Am fost cu fostul 3 ani si am ajuns sa nu mai simt nimic pentru el, nu-l mai voiam langa mine.Am inceput sa ma port mai rece cu el, iar cand m-a intrebat i-am zis ca e tot ok.Dar nu era.Am continuat pana cand i-am zis ca nu-l mai iubesc si nu mai vreau sa fim impreuna.Nu voiam sa-l ranesc dar nici nu puteam sa stau cu el din mila.El era ft indragostit si mi-a luat jumate de an sa scap de el...
Acum poate sunt putin subiectiva, dar parerea mea e ca daca vrei sa te desparti de el si esti sigura de lucrul asta, cel mai bine e sa o termini de tot pentru ca altfel veti suferi amandoi.

| naoko a răspuns:

Buna.Si eu am patit la fel si iti spun ce am facut:
Chiar daca l-am ranit putin apoi s-ia revenit,deci:
spune-i prin mesaj sa vina la ultima intalnire,apoi petreceti seara cu el, saruta-l pentru ultima data si incearca sa i spui ca vrei sa te desparti, el va pleca.A doua zi fai un cadou si spune-i ca nu simti nimic pentru el.El se va bucura.Ms.Fundita?

| iepurash_9610 a răspuns:

Daca nu poti sa ii spui inseamna ca inca mai simti ceva pentru el. Daca nu mai simti, ar trebui sa iti fie destul de usor sa ii spui. Spune-i frumos in fata ca nu mai vrei sa fii cu el. Pana la urma tot va suferi...