| yonela_4532 a întrebat:

Vreau sa ma impac cu fostul meu prieten (Ady)cum pot sa fac?
( eu l-am parasit pentru alt baiat dar m-am despartit de acesta pentru ca mi-am dat seama ca inca il iubesc pe Ady. Ia-m trimis sms lui Ady ca imi pare nespus de rau si ca vreau sa ne impacam dar nu mi-a raspuns ) ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu cred ca celalalt baiat a fost o amagire si a fost putin versat el cand te-a acaparat. Daca ti-ai dat seama, este cazul sa insisti sa iei legatura cu fostul tau prieten, pe care il doresti inca. Macar pentru a-ti asculta explicatiile si scuzele de rigoare. Daca a tinut la tine cu adevarat, sufera inca si acum si te va intelege si poate te va si ierta. Insista, inca odata scriu. Iti va raspunde. Atitudinea ta ii va confirma in primul rand ca regreti si ca il vrei in continuare. Un singur mesaj este putin pentru lovitura pe care i-ai dat-o cand l-ai abandonat. Stii tu... cu o floare nu se face primavara. Iti doresc din suflet sa iti recapeti iubirea inapoi.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are nici un rost sa va ma impacati. Ciorba incalzita nu mai e la fel de buna si o cana sparta, oricat ai lipi-o, tot sparta ramane.
Invata din greseala pe care ai facut-o si treci mai departe. Tu, de fapt, nu-l vrei inapoi fiindca l-ai iubi, ci ca pelerina de vreme rea. Daca l-ai fi iubit, fii sigura ca nici prin cap nu ti-ar fi trecut sa-l parasesti. Oricum, gandeste-te la cat a suferit el si ca vederea ta i-ar readuce suferinta. Nu ai vrea asta, mai bine te sacrifici tu ca sa-i fie lui bine.

| pisoias a răspuns:

Daca-l iubeai pe Ady nu-l paraseai.E normal sa nu te mai vrea in viata lui pentru ca e constient ca relatia voastra ar dura pana cand tu vei intalni pe altcinev,.si cred ca are si el macar un pic de demnitate.

Răspuns utilizator avertizat
| Alissya_4251 a răspuns:

Parerea mea este ca atunci cand ai fost cu Ady nu ai stiut sa-l apreciezi sau mai bine spus nu credeai prea mult in relatia voastra. Cand ai intalnit un alt baiat si ai stat langa el ti-ai dat seama ceea ce ai facut: o gresealastraight face Eu sunt de parere ca oricine merita o a doua sansawinking chiar si tuhappy Ady acum este ranit si este posibil sa nici nu`ti raspunda prea curand... Incearca sa-i arati ca`ti pare rau si ca regreti si prin actiunile tale nu doar prin vorbe,mesaje,etc. Daca il vrei inapoi cu adevarat trebuie sa fi dispusa sa-l intelegi si sa accepti ca el,chiar de ar fi sa va impacati, o perioada nu va fi la fel ca inainte. Tu nu ai procedat corect, dar acum recunoscandu`ti vina pot sa-ti spun ca ai facut primul pasbig grin Este foarte bine ca ti-ai dat seama unde ai gresit si ca realizezi ceea ce iti doresti, dar nu uita sa inveti din greseli!
Mult succes!

| CatalinLp a răspuns:

Aici nu te poate ajuta nimeni! Doar TU esti singurul tau ajutor happy

| asjdhkas a răspuns:

E simplu.si mie mi s-a intamplat la fel. tr doar sa :
1.ii tr un sms (anonim)in care sa ii spui sa vn la un parc (unde vr uh)la o cina(seara e mai romantic)
2.uh nu tr sa fii acolo ci sa vi la el intr-o rochie care stii ca`i place
3.ii spui asabig grine Rog Mult Ursulet, Iarta`maaaaa"
4. Apoi va sarutati(daca nu si-a gasit deja pe candva)
sper sa ai norochappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar nu cred ca esti sincera.Reese clar din ce ai scris ca respectivul si-a atins scopul cu tine si te-a parasit.Deci daca nu ne poti minti pe noi crezi ca o poti face cu Ady, mai ales ca va veti afla si fata in fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mai vreau odata si inc-odata mai vreau odata ca prima data @ daca nu scriai Ady nu ne dadeam seama care e primul tau iubit, sa stii ca ne gindeam la Hirciog da bine ca ai scris, te-ai dat singura de gol ca nu ady a fost primul tau iubit, te-ai intrebat daca el acum are o relatie cu alta fata sau baiat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici no sa-ti mai raspunda.pai tie iti plac eclerele,da hai sa incerci si savarinele si tortul, si cireasa de pe coliva, da dupa aia tot eclerul.ma lasi? nici eu nu m-as impaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind ma credeam scapat iata altu'cu palosu gros ca se ia de mine mai indirect asa dar cu o parere destul de buna si cu directie fenomenala spre ceata Harciogului.Se pare ca incep sa obsedez pe aici dar nu m-asteptam sa aiba palos unde mai pui ca si gros fi-r-as tembel sa fiu.

| AnnaMaryStar a răspuns:

Pai o data ce l-ai parasit cum sa te poata ierta?

| imDani a răspuns:

Stiu ca par rautacios... dar daca inca il iubeai nu te desparteai de el pentru nimeni. asa ca. get over it. Barbatii rar iarta asa ca nu iti fa mari sperante.

| BeluThomas a răspuns:

Treci mai departe, Ady e papa, ai gafat-o

| Ynna95 a răspuns:

Hmm daca el chiar tine la tine pai atunci poate iti mai da o shansa daca nu sad nu mai e nimic de facut sad sorry