| baubau23 a întrebat:

Vreau sa ma mut in Anglia cu prietenul meu si sa termin liceul acolo si nu stiu cum sa le spun parintilor asta. un sfat?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un sfat? implineste 18 ani, termina liceul si pe urma faci ce vrei

| baubau23 explică (pentru suntserios):

Asta era ideea. laughing) fac 18 in vara si as utea sa plec lejer. dar trebuie sa ma sfatuiesc cu ei sa ii anunt cumva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru baubau23):

Poti sa ai si 30 de ani, daca parintii nu te lasa degeaba laughing rolling on the floor
In plus de asta esti fata si nu ai putere sa te opui parintilor, daca erai baiat parintii nu avea de ales...
Nu stiu daca te intelegi cu ei bine, asta nu este o problema.

Acum nu vreau sa par rau sa etc.
Dar dragostea nu tine mult...
Daca se plictiseste de tine, o sa te insele+o sa aiba si tupeu sa te si bata laughing
Cati ani are el banuiesc ca este mare daca el munceste acolo.
Deci!
Cati ani are el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru baubau23):

Esti prea rau indragostita laughing
Nu dureaza mult relatia sunt sigur 89%
In relatie o sa va certati mai mult ca sigur,orice cuplu se cearta+ca se si inseala intre ei.

Sunt baiat si stiu ce vorbesc,o sa te insele mai mult ca sigur!
Bine nu acum laughing
Cand o sa se sature de tine,o sa incerce ceva nou si de acolo depinde de tine.
Accepti toate prostiile lui, sau te desparti de el...

Stiu!, gandesc prea departe, dar totul este posibil (mai nou acum).
Cand esti adolescent totul este posibil laughing

Imi pare rau daca am scris cam multicel dar am avut chef sa scriu la ora asta laughing

Nu ma baga in seama eu mereu vorbesc prostii dar ai sa vezi mai tarziu, si stiu ca nu o sa recunosti ca am avut dreptate!
Dar asta este!
Nu ai oferit prea multe despre situatie.
Vorbesc in gol nu? laughing rolling on the floor

Inveti din greseli ca tot omul...
Imi pare bine de cunostinta eu sunt Ion Creanga.

-Noapte buna!

| baubau23 explică (pentru anonim_4396):

A facut 20 de curand. diferenta nu e mare laughing el pleaca anul asta la facultate acolo bla bla..ideea e ca el nu agreeaza tara asta deloc si vrea sa scape cat mai repede de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai sanse sa te lase parintii laughing rolling on the floor

Il iubesti asa mult de vrei sa ramai cu el acolo?
Nu ma baga in seama visez la ora asta, nu stiu ce sa zic...
Dar stiu ceva sigur 100% sau 100 la 1000.
Nu ai sanse sa ii convingi sa te duci asa de capul tau+ca parintii tin la tine-banuiesc eu.
Cati ani ai?

| baubau23 explică (pentru anonim_4396):

Fac 18 in vara. si da. il iubesc foarte mult.

| Scorpiel a răspuns:

Termina liceul aici, ai garantati parintii...cu prietenul azi este maine nu se stie.

| Anonim0078965 a răspuns:

Spune-le ca faci si tu in curand 18 ani si vrei ceva mai bun pentru tine, ca acolo te poti realiza mult mai bine pe plan profesional si ca in Romania nu prea ai sanse. Bafta!

| noink a răspuns:

Incepe discutia cu,, stiti cum e mai nou, te poti realiza mai bine daca mergi la o scoala prestigioasa. M-am documentat ceva mai mult si am dat de liceul asta X din Anglia si consider ca e o mare oportunitate pentru mine si viitorul meu sa studiez aici. Si bineinteles am sa ma straduiesc sa strang o parte din bani/ sa invat bine/sa obtin o bursa/sa gasesc cazare ieftina/ sa gasesc loc la internat/ sa muncesc pentru a imi face rost de niste bani.

| AlinaMaricescu a răspuns:

Mai greu sa te muti cu liceul, mai bine astepti sa il termini

| Fintommi a răspuns:

Prietenul tau e din Anglia? Si tu esti doar la liceu si vrei sa te muti cu el acolo?! ...nu as accepta asta cu siguranta daca as fi parinte. Si gandeste-te putin; un strain. si esti atat de mica... te-ai descurca tu singura? nu prea cred ..de unde bani? Avand in vedere ca in Anglia lucrurile sunt mult mai scumpe decat la noi in tara. Nu cred ca vor fi de acord; trebuie sa te gandesti putin si sa revii la realitate nu e asa usor sa te muti intr-o tara strainta, singura, mai ales la o varsta ca asta.

| Sebi200000 a răspuns:

Le zici direct, cat de mult conteaza asta pentru tine si chestii de astea.Bafta!

| CristinaBella02 a răspuns:

Vorbeste din inima. Sunt sigura ca o sa gasesti intelegerehappy

| andydot a răspuns:

Spunele ca in Anglia inveti mai bine, si in plus ai si pe cineva langa tine. Parerea mea. :/