| MisterJaguar a întrebat:

Vreau sa mor sad viata este super nedreapta..si parca am senzatia ca numai cu mine frate...totii sunt altfel numai eu sunt asa...numai suport..pe altii ii ajuta dumnezeu numai pe mine nu. vreau sa mor.sad dati-mi si mie niste idei cum as putea.(

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa ce mori pe cale normala (caz de boala sau batranete) il rogi pe Dumnezeu sa iti dea viata intro familie bogata sa ai parte de tot ce iti doresti.

| William a răspuns:

''viata este super nedreapta'' se pare ca suntem doi. Nu vad cu ce te-ar ajuta daca ai muri, mai bine omoara cauza problemei.

| DeathIncarnate a răspuns:

N-am inteles nimic,
deci ce ai patit?

| Felys a răspuns:

Crezi ca intereseaza pe cineva ca vrei tu sa mori, oricum nu te cunoastem, nu iti vom simtii lipsa, pa

| DanielVălean a răspuns:

Tu nu poti sa iti iei viata, doar Dumnezeu ne-o ia, daca tu nu ai ce face fa-o, dar iti va parea rau. E mai bine sa suferi o viata decat sa suferi o vesnicie in Iad apoi. Deci nu face vreo prostie.

| TOOL a răspuns:

Hei, nu fa asta sunt singur ca ai probleme dar toate se pot rezolva, Dumnezeu are ceva pregatit pentru fiecare dintre noi trebuie doar sa ai rabdare, oamenii care fac bine primesc bine, sunt multi alti oameni care o duc mai rau ca tine tu trebuie sa te gandesti ca ai un vitor ca esti sanatos poti face lucruri la care alti, din patul de spital, doar viseaza.

| marinaa9 a răspuns:

Esti intr-o peridoada dificila a vietii (aceeasi in care ma aflu si eu). Incearca sa te linistesti si incearca sa vezi si partile pozitive din ceea ce ti se intampla, nu doar partile negative.Vei avea si tu parte de fericire, bucurie nu esti uitat.

| piticelm a răspuns:

laughing..mdea..si ce-ar fi daca Dumnezeu ar fi cu adevarat nedrept cu tine si ti-ar lua absolut orice? Cred ca ar trebui sa-ti dea cu adevarat o palma ca sa te trezesti la realitate.Nu esti intr-un joc pe pc, ci in viata reala.Nu te mai plange atat, ca fiecare om are greutatile sale.

| marry95 a răspuns:

Uita-te putin in jurul tau si ai sa vezi cate persoane ar da orice sa stie ca sunt sanatoase sau sa isi prelungeasca viata cel putin cu cateva ore. Din pacate asa e omul...intodeauna este nemultumit si nu apreciaza niciodata adevaratele lucruri care conteaza si pentru care probabil multa lume il invidiaza. Singura problema pe care nu ai putea sa o rezolvi ar fi o problema de sanatate( desi daca esti puternic si nu cedezi si peste ea treci), in rest toate problemele se rezolva mai devreme sau mai tarziu. Atat de fericiti am fii daca nu ne-am mai compara cu altii. Toata lumea are probleme doar ca unii vor sa para puternici si stiu sa le mascheze astfel incat ceilalti sa creada ca sunt fericiti. Este atat de frumoasa viata...pacat ca nu stim sa ne bucuram de ea. In fiecare zi sa iti spui:,, Sunt multi mai buni, mai bogati decat mine dar sunt de asemenea si multi mai chinuiti care ar da orice sa fie in locul meu.,, Dupa cum spui si tu uneori viata este nedreapta dar asta este. Trebuie sa ne multumim cu ce avem si sa constientizam ca nu suntem intr-o problema fara scapare si nu suntem atat de disperati precum credem noi ca suntem.

| vega358 a răspuns:

Nu fa asta. viata nu o mai poti aduce inapoi!

| Anonim0078965 a răspuns:

Doamne fereste! Nici nu trebuie sa te gandesti la asa ceva.Toata lumea are faze mai proaste sau momente in care se simte pierdut. Incearca sa te gandesti ca sunt oameni mult mai batuti de soarta.Fa-ti prieteni noi, socializeaza si dac nu merge, cere ajutor specializat.

| Yellow94 a răspuns:

Salut, nu face asta... da uneori ni se pare ca viata e nedreapta cu noi si cu alti nu. Dar nu te framanta atata sti vorba aia " Intr-o zi se-ntoarce roata " ei asta chiar e adevarat, deci o sa-ti vina si tie timpu in care o sa ai parte numa de bine. Acum depinde de tine sa nu fi mereu negativist. Sunt extrem de multi care au trecut prin asta, au avut rabdare si nu le-a parut rau. Asa ca si tu asteapta linistit ca o sa-ti vina si tie randu. Bafta si sper sa te gandesti de doua ori la ceea ce vrei sa faci, nu uita ai doar o viata. Daca asta s-a dus adiooo alta nu va mai fi.

| Lohreen a răspuns:

Nu e normal sa vrei lucrul asta, toti trecem prin momente grele dar gasim mereu un gand care sa ne ridice inapoi! Daca mori unde crezi ca o sa te duci sau ce o sa rezolvi?! Nimic!
Incearca sa uiti de probleme si sa iti ocupi timpul facand alte lucruri! Fa sport, alearga, fa-ti prieteni noi! Viata e foarte frumoasa, o sa iti para rau daca n-o traiesti frumos, nu avem dreptul sa ne luam viata, e o comoara pentru cine e sanatos! happy

| DrugBlu a răspuns:

Inteleg ca treci printr-o situatie grea, dar stai linistit o sa-ti treaca, doar Dumnezeu decide cand sa mori, sinuciderea este un pacat, deci linisteste-te bea putina apa si iti va trece te asigur happy

| ghothe a răspuns:

Ce ai patit de esti asa de "distrus"?