| Corinutsaa a întrebat:

Vreau si eu niste verusri pentru tata : gen "chiar daca nu suntem impreuna te iubesc tata " pentru ca ai mei st desp
va rog mult
dau funtita la cel mai frumos vers
; x

Răspuns Câştigător
| FloriiDirectioner a răspuns:

Tata sunt fata.Shi chiar asa.Tin la tine.Esty ca Dumnzeu pe pamant.Inima ta.Imi esti un parinte.Adevarat.Tu nu stii de ce sunt eu in stare.Sa fac pentru tine. Daca as putea as.cumpara zile pentru tine si mama mea.Sa va fac o surpriza mare.Sa fi Tata Nemuritor.Pentru ca am sa mor de dor.Ce e mai scump pe lume.Voi.ATi ramas.Si ii multumesc lui Dumnezeu.Pentru.Ca el vede pe toata.Lumea.Te iubesc tataaaaaaaaahappybig grin!

4 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Mi-aduc aminte acum de parca ar fi fost ca ieri
Si primii pasi in viata atunci cand plangi cand ceri
Cu chipul lui sever si tonul vocii bland
Zicea "Barbatii nu plang", nu plang
Stiam sa trag la tinta si stiam sa patinez
Stiam sa mesteresc si stiam sa desenez
Mergeam pe bicicleta privind 'naintea mea
In spate era tata care tinea de sea
Uuuu, mama, atat de mult mi-e de dor de tata
De parca n-as sti cand mi-e dor, ca totu-i trecator
"Nu te juca cu aia, vezi ca nu-i bine asa"
"Ai grija cand treci strada sa te uiti in stanga ta"
"Cand mergem la padure am sa-ti fac, daca inveti, un arc cu sageti"
(daca inveti, arc cu sageti)

As vrea si acum tata sa ascult vorba ta
As vrea si acum tata sa mai spui cate ceva
As vrea si acum tata cand gresesc sa ma certi si apoi sa ma ierti

| buburuzul a răspuns:

Uite, nu e vers, dar s-ar putea sa-ti placa

"simt ca nu am tot ce imi trebuie, stiu ca imi lipseste ceva, are legatura cu tine, ai ghicit: e dragostea ta! te iubesc taticule"
sper sa te ajute!

| Elenutsaaaa a răspuns:

1.Tata ma intreb si eu acum privindu-mi copii la fel cum cred ca te-ntrebai si tu odata - oare va veni si vremea cand o sa ma pot juca si eu iar ei o sa munceasca pentru mine.

Ei bine vremea rasplatii a venit, odihneste-te, relaxeaza-te si simte-te iubit tata, de restul avem, noi copii tai, grija.

Tata numai tu ai putut trudii o viata intreaga pentru o adunatura de copii obraznici.

Numai tu ne sarutai fericit nasucurile mucoase.

Numai tu adormeai fericit in harmalaia si tipetele noastre.

Si noi te iubim pe tine taticule...

Pentru ca anii de truda si munca se numara in fire albe si riduri, iti pot spune tata, ca de-acum inainte ai sa intineresti; Pentru ca dragostea si fericirea se numara in sclipirile ochilor iti pot promite ca de-acum inainte ai sa te faci mai frumos tata.

Esti iubit mai mult ca niciodata.

La multi ani!

Trecut-au anii ca golanii, ba prea furisati, ba prea galagiosi, ba prea inceti, ba prea repeziti, dar de-acum in sfarsit se vor cumintii si ei si asteapta linistiti in spatele tau sa-i depeni.

Eu abia astept sa ma chemi la tine, ca sa-i depanam impreuna, avem atatea sa ne povestim...

Te iubesc mult tata!

O lume nebuna nu va aprecia niciodata oamenii intelepti, dar nu-ti bate capul cu lumea draga tata, noi, familia ta, suntem tot ce ai nevoie si v-om fi mereu aici langa tine.

Noi te iubim si avem nevoie de intelepciunea ta,

Cu drag...

Tata, iti ofer un cadou cu poezii de dragoste pentru ca si pe tine te iubim, te iubesc la fel de mult ca si pe celelalte persoane dragi din viata noastra si vreau sa nu uiti niciodata aceasta.

Dragostea e singurul dar cu care te pot rasplati pe masura pentru o viata traita in slujba noastra, a copiilor tai.

Iti multumim si te iubim mult!

Cand te simti insingurat si ti-e dor de noi citeste aceasta carte pe care noi am facut-o numai pentru tine.

Mesaj pentru un tata care iese la pensie

Tata, ai reusit sa faci atatea lucruri bune in viata ( unul dintre ele sunt si eu, nu?), ai putut sa depasesti atatea obstacole, necazuri, ai trecut prin atatea intamplari, ai vazut si ai auzit atatea lucruri, tata, am atatea sa-nvat de la tine, cu mine mai ai inca mult de munca

Pentru cel care m-a invatat sa zbor exista un singur cadou vrednic de el :

dragostea mea - cadou pentru tata.

Tata, pentru ca stiu cat iti placea sa ma tii in brate si pentru ca acum nu se mai poate asa ceva, iti promit azi de ziua ta si scris in aceasta carte, ca nu-ti va lipsi dragostea in viata ta si cat mai curand o sa-ti ofer din nou bucuria de a tine un copil pe genunchii tai.Ce am gasit si eucrying(.imi pare rau pentru tinesadsad. sper ca iti sunt de ajutor. Funda?batting eyelashes