| Sfinnx a întrebat:

Vreau si eu sa merg cu tata in Germania la niste neamuri, pentru o saptamana doua si mama nu ma lasa si mereu intervin certuri si pb. pe tema astastraight face Si nu inteleg de ce nu ma lasa.Mereu ii e frica, ca face accident sau se leaga de mine...wtf propriul meu tata. Vreau si eu sa mai vad lumea nu sa tot stau inchisa in casa langa fundul ei.Da nu intelege si i am explicat de o multime de ori cu frumosul da tot nu vrea.
ce sa fac?!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca nu ai viitor in Romania asa ca ar fi bine sa te lase sa pleci la munca in strainatate.

| b0denN a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu ea, sa te impui si tu putin, sa inteleaga ca ai crescut si nu mai esti fata aceea care alerga de zor in mergator!

| NuMaCheamaNicicum a răspuns:

Buna!
Poate parintii tai sunt suparati unul pe celalalt. Mama ta crede ca el este un om rau,dar e posibil sa nu fie,sau poate tu crezi ca e bun si el nu e.
Cert este ca ii este teama sa nu te piarda! Poate crede ca tatl tau ar vrea sa te aduca de partea lui,,ca atunci cand vor lua o decizie, tu sa ramai cu el.
Daca insa, ei nu sunt certati si se inteleg bine iar tu esti sigura ca nu doar se prefac.e posibil ca ea sa isi doreasca sa mergeti toti, ca o familie.

Asteapta. Poate vrea sa plecati la vara, intr-un concediu ..cu totii!

Asta zic eu, poate gresesc! happy
Bafta, si te rog, ascult-o pe ea ca stie mai bine happy! :*

| evelinadiana a răspuns:

Sincer eu cred ca ar fi mai bine sa incerci sa o convingi dar cu frumosu si sa faci cumva sa creada ca tatal tau nu e asa cum il crede ea. Sincer asculta.ma pentru. ca acum din cauza unor certuri tampite eu nu mai stiu nimic de mama de 3 ani si nu am mai vazut.o de 5 ani sad $! Deci bafta!
Fundita? happy

| PB2Player a răspuns:

Sincer, nu prea stiu, eu de cate ori fac ceva, mama nu prea e de acord, dar o fac oricum si dupa aia, na... Dar totusi, ai intrebat-o pe mama ta de ce nu are incredere in tatal tau? Fiindca aceasta s-ar putea sa aiba un motiv intemeiat pentru care nu te lasa sa pleci cu el. Imi pare rau, nu sunt prea bun in problemele cu familia :/