| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să vizionez un anime. Ce îmi recomandați? Vă rog să-mi spuneți și „despre ce este vorba" în anime. Am văzut Death Note și Bleach. Îmi puteți recomanda ceva asemănător? Nu prea știu ce vreau să văd. Mi-a plăcut foarte mult Death Note și vreau să văd unul asemănător, dar e foarte puțin probabil să existe unul la fel. laughing
Vă mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Another.
Eu am început cu el și pentru că mi-a plăcut atât de mult, am intrat în "lumea" asta.E un anime scurt, puțin horror și mult mister. Cheia ți-e servită la sfârșit, ceea ce face totul mai palpitant.
Ai aici o mică descriere http://anime3kage.info/anime/another/info.php
Altele interesante ar fi guilty crown sau zankyou no terror.
Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te la SAO -SWORD ART ONLINE. Pe foarte scurt, este vorba de o realitate virtuala, cu ajutorul nerve gear personajele intra in lumea jocurilor unde sunt captivati in lumea SAO, si trebuie sa bata toti bosii de la cele 100 de etaje pentru a scapa. Serios ii chiar misto anime-ul, uitate.
Pe langa asta iti mai recomand, no game no life, personajele principale sunt aduse intr-o alta lume de catre un zeu, si acolo totul se rezolva prin jocuri.
Accel world, tot ceva gen sao doar ca nu sunt captivi acolo, dar daca punctele ajung la 0, uita totul in legatura cu jocul.

| Sakura13574 a răspuns:

Inazuma eleven-este despre fotbal
Buddy conplex-este vorba despre un baiat care calatoreste in timp ajungand in viitorul in departat, unde oamenii se lupta folosind roboti uriasi.
Akame ga kill-este vorba despre un baiat numit Tatsumi care se duce in capitala pentru a face rost de bani pentru satul lui, insa acolo gaseste o lume corupta.Este recrutat de un grup numit Night raid si alaturi de el incearca sa elibereze orasul de coruptie.

| ﱞﱞﱞ a răspuns:

Akame ga kill, Is it wrong to pick up girls in a dungeon( Danjon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ca), Kill la kill, Blood-c, Another, SAO, Deadman Wonderland, cam la atatea m-am putut gandi =3