| CalinSerbu a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru cunoscatorii de pokemon: in toate jocurile Lapras este destul de putenic, cu toate ca in serialul de la televizor era doar un pokemon pacifist si transportator. Nu m-am uitat foarte mult la serial si de aceea vreau sa stiu daca acolo e puternic. Mersi!

Răspuns Câştigător
| Pariss a răspuns:

Buna! Lapras este un pokemon pacifist dar ceea ce ai vazut la tv era un "baby lapras". Pe langa faptul ca sunt pacifisti si friendly, Lapras are niste atacuri puternice, precum ice beam, water gun, sing, mist, body slam si multe altele.